Dlaczego chorujemy podczas wyjazdów? 4 powody

Zdarzyło Ci się chorować podczas wakacji, na które naprawdę długo czekałaś? Nie Tobie jednej! Dlaczego choroby atakują w czasie wyjazdów?

chorobywakacje.jpg

Nareszcie udało Ci się wyjechać na długo planowane wakacje i... musisz walczyć z gorączką, bólem żołądka i katarem? Zdarza się to wielu osobom! Poznaj 4 możliwe powody, przez które chorujesz na wakacjach i zobacz, jak temu zapobiegać.

Miejsca pełne bakterii

Zanim wybierzesz środek transportu, którym pojedziesz na wakacje, zastanów się, czy na pewno nie możesz skorzystać z samochodu. Zbiorowe środki transportu to wylęgarnie zarazków... Jeśli wyjeżdżasz podczas sezonu grypowego (we wrześniu lub październiku), może powinnaś rozważyć szczepionkę, która ochroni organizm?

Woda prosto z kranu

Staraj się jej nie pić, zwłaszcza gdy jesteś na zagranicznych wakacjach. Jako osoba z zewnątrz możesz być bardziej narażony na szkodliwe substancje, niż mieszkańcy danego regionu, którzy mają z nimi do czynienia na co dzień. Zadbaj o to, aby zawsze mieć przy sobie wodę butelkowaną.


pRZEMĘCZENIE I STRES

Nie od dzisiaj wiadomo, że to główne czynniki, które osłabiają organizm. Przed urlopem zwykle staramy się "dopiąć" większość zleceń w pracy, a sama organizacja wyjazdu bywa problematyczna. Dlatego na wakacje jedziemy zwykle niewyspani i zmęczeni, przez co na miejscu nasze ciało domaga się regeneracji, a nie szaleństw. Jeśli chcesz, aby Twoje wakacje były udane, najlepiej zrób sobie urlop na przykład dwa dni wcześniej, tak aby odpocząć między pracą a wyjazdem. 

Nowe jedzenie- szok dla organizmu 

Bez względu na to, jak i gdzie spędzamy wakacje, nasza dieta w trakcie ich trwania zawsze różni się od codziennych nawyków żywieniowych. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o nowy, egzotyczny kraj. Chcąc skorzystać ze wszystkich uroków danego regionu, zwykle próbujemy prawie każdego dania. Może to być rewolucją dla naszego żołądka. Staraj się zawsze mieć przy sobie krople żołądkowe. 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 28.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×