Dlaczego lepiej nie chodzić w butach po mieszkaniu?

Nie mówimy tutaj o kapciach, ale o obuwiu wierzchnim. Sprawdźcie.

Dlaczego nie można chodzić w butach po mieszkaniu?

Przychodząc do kogoś w gości, zazwyczaj zostawiamy swoje obuwie w przedpokoju, bo tego wymaga kultura, chyba że właściciel mieszkania stwierdzi, że nie należy zdejmować butów.

Często jednak we własnym mieszkaniu zdarza nam się chodzić w obuwiu zewnętrznym. Czasem jest to notoryczne - zakładamy buty dużo wcześniej przed wyjściem z domu, albo przez przypadek, jeszcze na moment musimy wpaść do mieszkania, coś z niego zabrać i na tę chwilę nie zdejmujemy obuwia. Tymczasem na podłodze mogą pozostawać nawet niewidoczne zagrożenia dla naszego organizmu.

Zobaczcie także: Białe buty - jak je wyczyścić?

1. BrudTo najbardziej widoczny powód, dla którego nie powinniśmy chodzić w butach po domu. Nie dość, że np. błoto, kurz, piasek brudzą naszą podłogę, to jeszcze wyobraźcie sobie, że potem na niej ćwiczymy, czy bawią się nasze dzieci. Chyba nikt nie chciałby takiej sytuacji.

Zobaczcie także: Jakie buty wybierają gwiazdy?

2. BakterieBadacze z Uniwersytetu w Arizonie podali, że na butach znajduje się nawet 400 tys. bakterii. Wśród szczepów, które mogą się znaleźć w naszym domu za pomocą obuwia, znajduje się Escherichia coli, która powoduje np. biegunkę.

3. ToksynyChyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że toksyny otaczają nas zewsząd. Zbieramy je na naszym obuwiu np. podczas spacerów. I tutaj ciekawostka - kiedy chodzimy po trawie, na naszych butach mogą pozostawać chemikalia w postaci np. nawozów. Ponadto z drogi asfaltowej zbieramy smołę pogazową, która może prowadzić do zachorowania na raka.

Pamiętajmy, że bardzo zdrowo jest chodzić po prostu boso, ale nie zawsze jest to możliwe, ponieważ np. na podłodze mamy zimne płytki, dlatego też najlepiej wyposażyć się w obuwie typowo domowe.


Chodzicie w obuwiu po mieszkaniu?

Zobaczcie także:Źródło: HuffingtonPost
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Natalia , Wtorek 14.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×