Dlaczego mężczyźni jedzą więcej od kobiet np. na randkach?

Czy was też zastanawiało, dlaczego faceci zawsze zamawiają większe porcje jedzenia?

Dlaczego mężczyźni więcej jedzą od kobiet np. na randkach?

Niejeden raz wspomina się o tym, że mężczyzna na randce zazwyczaj zamawia jakieś treściwe danie w dużych ilościach, a kobieta często wybiera sałatkę. Do tej pory tłumaczyło się to tym, że kobiety dbają o linię i nie chcą źle wypaść przed facetem, a panowie są po prostu głodni, ale czy to prawda?

Zobaczcie także: Jak poprawić komunikację z partnerem, kiedy pojawia się kryzys?

Okazuje się, że tutaj wcale nie chodzi o zaspokojenie głodu. Naukowcy z Cornell University wzięli pod lupę zachowanie mężczyzn z trakcie akcji typu "all you can eat" w jedej z pizzeri. W trakcie swoich obserwacji wywnioskowali, że panowie jedli o 93% więcej pizzy i o 86% więcej sałatki, gdy posiłek spożywali w towarzystwie kobiet niż wtedy, kiedy jedli w towarzystwie innych panów. Dlaczego? Bo chcieli pokazać jak wielkie możliwości mają ich żołądki.

Nasza obserwacja przejadających się mężczyzn czyniona była z perspektywy ewolucyjnej męskiego popisywania się. - wyjaśnili naukowcy.

Zobaczcie także: Faceci z brodą częściej zdradzają?

U pań z kolei nie zauważono aby towarzystwo decydowało o różnicy w ilości zjadanych posiłków, jedynie że po jedzeniu w towarzystwie facetów, kobiety czuły się przejedzone.

Czy starania facetów przynoszą efekty? Naprawdę bardziej wam zaimponuje mężczyzna, który więcej je?Zobaczcie także:Źródło: cosmo.pl/ femalenetwork.com
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Anka P. , Czwartek 03.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
co za bzdury. jedzą więcej, żeby się pochwalić pojemnością żołądka? naprawdę? i naukowcy się takimi pierdołami zajmują? a w jaki niby sposób pojemność żołądka mężczyzny ma na mnie zrobić wrażenie i o czym ma świadczyć? bo nie kumam, serio.
Dodano: 2015-12-03 18:29:39 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×