Dlaczego na sutkach i innych miejscach ciała pojawiają się włosy?

To częsty i wstydliwy problem wielu kobiet.

Dlaczego na sutkach i innych miejscach ciała pojawiają się włosy?

Kiedy brałaś prysznic zauważyłaś na swoim ciele włoski w miejscach, na których się ich nie spodziewałaś, np. na piersiach? Spokojnie, to nic strasznego. Nasze ciało jest pokryte ok. 50 milionami mieszków włosowych, z czego tylko 1/5 znajduje się na głowie, zatem nic dziwnego, że owłosienie pojawia się także w innych strefach.

Zobaczcie także: Jak depilować pachy maszynką do golenia?

Do najczęstszych miejsc, w których pojawia się niechciane owłosienie należą właśnie piersi (obszar wokół sutka), płatki uszu, podbródek, czy dół brzucha. Zazwyczaj są to pojedyncze włoski, które bez problemu można wyrwać pensetą.

Pytanie jednak, dlaczego u niektórych osób pojawia się owłosienie w tych okolicach, a dlaczego u innych nie.

Znalezienie kilku włosów na obszarach naszego ciała, w których byśmy się tego nie spodziewali może być przyczyną zmian hormonalnych, które często towarzyszą ciąży oraz menopauzie. Nadmierny wzrost włosów może być spowodowany także niektórymi lekami, np. testosteronem, sterydami anabolicznymi.
Jeżeli jednak owłosienie pojawia się w dużej ilości i w wielu miejscach, może to świadczyć o hirsutyzmie, co może być przypadłością genetyczną.
Zwiększeniu owłosienia sprzyja także zespół policystycznych jajników.

Jak sobie radzić z owłosieniem pojawiającym się w niespodziewanych miejscach? Jak już wspominaliśmy, dobrze się sprawdza penseta. Można też skorzystać z wosków, czy depilacji laserowej, która daje dłuższe efekty.Zobaczcie także:Foto: Thinkstock


Dodał(a): Anka P. , Czwartek 31.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×