Dlaczego nie chudnę? 5 powodów

Wiosna to czas, kiedy szczególnie zależy nam na nienagannej figurze, a co za tym idzie - rozpoczynamy diety, lecz nie zawsze chudniemy - dlaczego? Oto 7 powodów, dlaczego Twoje kilogramy nie spadają.

Dlaczego nie chudnę? 5 powodów

Dlaczego nie chudnę? 5 powodów


Zgrabna figura to marzenie wielu kobiet. Często sięgamy po różnego rodzaju sposoby na zrzucenie wagi - od diet, po eksperymenty z ćwiczeniami i produktami, które mają nam pomóc w utracie zbędnych kilogramów. Niestety poświęcenia nie zawsze przynoszą oczekiwane skutki. Co robimy źle? Zobaczcie!

1. Przede wszystkim wiele kobiet ucieka się do głodówki, która co prawda na początku przynosi oczekiwane skutki, lecz w końcu organizm rozpoczyna magazynowanie pożywienia, przez co spowalnia się nasz metabolizm i skutek jest odwrotny do zamierzonego. Głodówkom często towarzyszy pomijanie posiłków, co jest błędem, ponieważ kluczem do zrzucenia wagi jest regularne jedzenie, a już na pewno spożywanie śniadań.

2. Kolejnym błędem w odchudzaniu jest stosowanie "szybkich" diet, ponieważ od nich tylko krok do efektu jo - jo. Preparaty, które rzekomo mają dawać szybkie efekty również mogą nam zaszkodzić, gdyż dostarczają L-karnitynę, która jest wytwarzana w organizmie naturalnie, zatem jeżeli będziemy ją dostarczać z zewnątrz, zostanie zaburzone jej osobiste wytwarzanie.

Dlaczego nie chudnę? 5 powodów

Dlaczego nie chudnę? 5 powodów


3. Wiele z Was zapewne wyznaje zasadę, że ostatni posiłek powinno się zjeść do godziny 18, lecz to także jest złudne, ponieważ jeżeli nasz dzień kończy się o 24, to organizm zostaje wygłodzony, a w nocy najlepiej się regeneruje.

4. Kobiety często podczas stosowania diety spożywają produkty "light", ponieważ zawierają mniej kalorii, lecz te charakteryzują się większą zawartością substancji chemicznych, które z kolei mogą niekorzystnie wpływać na odchudzanie.

5. Bardzo częstym błędem jest również ciągłe wylewanie potów na siłowni. Otóż organizm potrzebuje również odpoczynku i regeneracji. Kiedy przesadzimy z treningiem, spalane są nasze mięśnie, przez co spowalnia się również metabolizm, co z kolei skutkuje przybraniem wagi.

Czy te błędy są Wam znane?

Zobaczcie galerię gwiazd, które schudły:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 21.05.2014 (aktualizacja: 2014-05-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×