Dlaczego powinnaś spać nago?

Wiele się mówi o tym, jak ważny jest sen, jego długość oraz jakość, lecz czy wiecie, że ważne jest również w czym śpimy? Zobaczcie, dlaczego powinniśmy być nadzy w czasie snu.

Dlaczego powinnaś spać nago

Dlaczego powinnaś spać nago?


Wraz z nadejściem chłodniejszych dni coraz więcej z nas sięga po ciepłe piżamy i skarpety aby poczuć ciepełko domowego zacisza, jednak czy aby na pewno jest to dobre dla naszego organizmu? Przygotowałyśmy dla Was kilka informacji, które przekonują o wyższości spania nago.

1. Przede wszystkim ma ono bardzo dobry wpływ na nasze miejsca intymne. W ciągu dnia zakładamy bieliznę, która często je uwiera i spodnie, a noc to doskonały czas aby skóra nareszcie odpoczęła i m.in. wagina dobrze się przewietrzyła, przy czym zmniejsza się ryzyko chociażby otarć, czy zachorowania na grzybicę. Zapewne wiele z Was skrzywi się na myśl, że wydzieliny z naszego ciała przenikną w pościel, lecz tak naprawdę w przypadku spania w piżamie pozostają one po prostu właśnie w odzieży. Jeżeli śpimy nago, wystarczy systematycznie prać pościel.

2. Wiele z Was zapewne lubi ciepło w sypialni, lecz okazuje się, że nasze ciało najlepiej czuje się w temp. 14 - 18 st. Warto więc wietrzyć pomieszczenia, w czasie snu pozostawać bez odzieży, ponieważ wtedy organizm ma łatwiejsze zadanie w utrzymaniu odpowiedniej temperatury. Trzeba również pamiętać, że zbyt wysoka temp. ciała powoduje zmniejszenie produkcji melatoniny i hormonu wzrostu, który jest potrzebny do regeneracji skóry, zatem jeżeli nam zależy na jak najdłuższym cieszeniu się młodym wyglądem, powinnyśmy dbać o to aby skóra nie była przegrzana.

Dlaczego powinnaś spać nago?

Dlaczego powinnaś spać nago?


3. Niższa temperatura ciała sprzyja również zmniejszeniu poziomu hormonu stresu, dzięki czemu uczucie głodu również jest zahamowane, przez co tracimy na wadze. Dla porównania w momencie kiedy za mało śpimy, wzrasta poziom hormonów powodujących łaknienie.

4. Zadajcie sobie pytanie, ile razy w ciągu dnia pokazujecie się nago? Najczęściej jest to tylko podczas brania kąpieli. Okazuje się, że spanie bez odzieży wpływa na naszą samoocenę i akceptację własnego ciała. Ponadto poprawia się również nasze życie erotyczne, co jest wynikiem bezpośredniego kontaktu ze skórą partnera, przez co w ciele uwalnia się hormon szczęścia i mamy większą ochotę na kontakt fizyczny. Jak widać, nie zawsze do rozpalenia pożądania najlepsza jest koronkowa bielizna.

5. Spanie bez ubrań wspomaga również poczucie komfortu w czasie snu. Nie czujemy uwierających nas szwów, czy ciągnących elementów piżamy.

Jesteście zwolenniczkami spania nago?

Zobaczcie także: Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 30.09.2014 (aktualizacja: 2015-01-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (6)

Awatar
Anonim
Spie w bluzce i bez majtek. Umyta sapcia wietrzy sie i nie choruje. Maz mowi ze mam odkryte szybkozlacze😉.
Dodano: 2016-12-18 09:55:51 Zgłoś nadużycie
Anonim
"wagina dobrze się przewietrzyła" :D Waginę się myje, a nie wietrzy, zresztą dotyczy to całego ciała...
Dodano: 2015-07-10 10:49:52 Zgłoś nadużycie
Anonim
Taaaaaaaak!
Dodano: 2015-01-06 10:34:10 Zgłoś nadużycie
Anonim
Może to i dobry pomysł,ale ze mną i mężem niestety śpi pies,więc muszę sobie to odpuścić :) Poza tym mama nam włazi kiedy chce...
Dodano: 2014-11-10 17:04:58 Zgłoś nadużycie
Anonim
TAK! :D
Dodano: 2014-10-02 12:22:10 Zgłoś nadużycie
Anonim
Taaaaak :D
Dodano: 2014-09-30 17:55:34 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×