Dlaczego rano ciężko nam wstać z łóżka? Naukowcy znaleźli odpowiedź

Większość z nas ma duży problem z tym, by rano obudzić się i wstać z łóżka, dlaczego? Naukowcy postanowili to zbadać i znaleźli odpowiedź.

problemy ze wstawaniem.jpg

Dlaczego rano ciężko nam wstać z łóżka? Naukowcy znaleźli odpowiedź

Są ludzie, którzy mają naprawdę duży problem z tym, by rano wstać z łóżka. Często wolą posiedzieć w nocy i obudzić się nieco później. Dlaczego tak jest?

Naukowcy z  University of Leicester w Anglii postanowili to zbadać i dowiedzieć się, co tak naprawdę jest odpowiedzialne za to, że nie chce nam się rano wstać z łóżka. Okazuje się, że wszystkiemu winne są nasze... geny.

Zobacz też: INTELIGENTNI LUDZIE MAJĄ TENDENCJĘ DO PÓŹNIEJSZEGO WSTAWANIA? 

Przeprowadzone doświadczenie na muszkach owocówkach, które mają podobny system genetyczny do ludzkiego, pokazały, że to, czy mamy trudności z porannym wstawaniem jest kwestią naszych genów. Wyróżniono aż 80 typów różnych "sennych preferencji", które są zapisane w naszym DNA i których nie jesteśmy w stanie zmienić.

 

- Pytanie o to co sprawia, że jesteśmy rannymi ptaszkami lub nocnymi markami ludzie zadają sobie od dawna. Teraz już wiemy, że różnica ta jest w dużym stopniu spowodowana zmianami genetycznymi w naszych sekwencjach DNA - różne wersje genów są u śpiochów i u tych, którzy lubią siedzieć po nocach. - mówi Dr Eran Tauber, jeden z współtwórców z przeprowadzonych badań.

Zobacz też: CO NAM GROZI, GDY ŚPIMY ZA DUŻO? 

Jak widać fakt, że rano nie możemy się podnieść spod kołdry nie do końca podlega naszej silnej, czy słabej woli. Po prostu niektórzy z nas są skazani na trudności z porannym wstawaniem...

A wy, jesteście śpiochami? 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 25.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×