Dlaczego warto ćwiczyć zumbę?

Jest ku temu kilka ważnych powodów!

zumba-zalety.jpgZumba to połączenie fitnessu i tańca - to zestaw ćwiczeń, którym towarzyszy wesoła, skoczna muzyka - często są to ostatnie największe hity z dyskotek. Dlatego treningi zumby przypominają zajęcia tańca dyskotekowego, przy czym choreografię tworzy się na bieżąco, wykonując bez żadnej przerwy fitnessowe ruchy. Początkującym może to z początku sprawiać trochę trudności (tempo jest dość szybkie), ale już po dwóch-trzech zajęciach można złapać wprawę. 

Zumba to dobry trening dla osób, które chcą zrzucić kilka kilogramów a do tego lubią taniec i nie mają problemu z koordynacją. Dobry instruktor potrafi sprawić, że po zajęciach będziecie całe oblane potem. Wystarczy z zaangażowaniem wykonywać wszystkie kroki i poczuć klimat dobrej imprezy. Tylko i aż tyle.   

 POLECAMY: Piosenki na wakacje 2015, które wypada znać

Jeśli nie jesteś jeszcze do końca przekonana, zobacz dlaczego warto ćwiczyć zumbę. Może okaże się, że ten sport jest akurat dla Ciebie!

OTO POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO ĆWICZYĆ zumbę: 

  • ZUMBA POPRAWIA CERĘ. Intensywne treningi uwolnią nadmiar potu, który gromadzi się w twoim organizmie i będziesz zmuszona wypić dużą ilość wody, co z kolei pomoże organizmowi wypłukać toksyny. Jeśli zawsze cierpiałaś z powodu pryszczy, trądziku, plam i innych problemów skórnych - być może znikną raz na zawsze. 

  • ZUMBA PODNOSI ODPORNOŚĆ. Ćwicząc zumbę, dotleniasz swój organizm i poprawiasz jego funkcjonowanie. Żadne choróbska nie będą ci już straszne!

  • ZUMBA POPRAWIA HUMOR. Tańcząc w rytm skocznej, dyskotekowej muzyki nie można być smutnym. Po prostu nie da się tańczyć i smucić się! Zumba uwalnia endorfiny i poprawia nastrój. To najlepszy rozweselacz!

  • ZUMBA RZEŹBI CIAŁO. Jakby nie było w trakcie takich zajęć wykonujesz fitnessowe ćwiczenia, które są kombinacją cardio i treningiem wzmacniającym mięśnie. Może po takich zajęciach nie zrobisz się od razu muskularna, ale twoja sylwetka powinna stać się choć trochę bardziej sportowa. 

  • ZUMBA ODCHUDZA. Regularne ćwiczenia, wykonywane poprawnie z pełnym zaangażowaniem mogą sprawić, że zaczniesz tracić zbędne kilogramy. 

Zobacz także: Hoopdance, czyli taniec z hula hop. Inspirujące filmiki!

Zumba uchodzi za sport właściwie dla każdego, ale przed rozpoczęciem ćwiczeń, dla własnego bezpieczeństwa, lepiej zapytać o zgodę lekarza. Przeciwskazaniem do wykonywania zumby mogą być urazy i choroby nóg. Na takich zajęciach bardzo dużo się tańczy i skacze, mniej jest ćwiczeń siłowych. 

Zobacz także: Czy twoja figura jest zapisana w genach?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Sobota 22.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar