Dlaczego warto jeść szparagi? Oto ich bogate właściwości

Rozpoczyna się sezon na szparagi. Okazuje się, że mają one naprawdę dużo dobrych właściwości zdrowotnych i leczniczych. Dlaczego warto je jeść?

szparagi.jpg

Dlaczego warto jeść szparagi? Oto ich bogate właściwości

 

Szparagi to warzywo, które wciąż gości na naszych talerzach dość rzadko. A szkoda, bo okazuje się, że ma ono naprawdę korzystne właściwości odżywcze, a nawet lecznicze. Dlaczego powinniśmy częściej sięgać po szparagi?

szparagi - właściwości odżywcze

Szparagi mają w sobie dość dużą ilość witaminy C i E, dzięki czemu ich jedzenie pomaga poprawić stan skóry i zapewnić nam piękne paznokcie i zdrowe włosy. Co więcej, dzięki zawartości kwasu foliowego, przyczyniają się do hamowania procesu starzenia.

Zobacz też: ZIELONE SZPARAGI W SOSIE HOLENDERSKIM 

Warzywo to bogate jest także w fosfor, wapń i potas, które sprawiają, że kondycja naszych kości oraz zębów jest znacznie lepsza. W szparagach znajdziemy także taki składnik jak asparagina. Pomaga ona utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia organizmu.

Jak widać, oprócz tego, że szparagi są bardzo dietetyczne i mają w sobie dużo wody, nie brak im dobrych składników odżywczych. To jednak nie wszystko, bo szparagi mają także lecznicze właściwości.

 

szparagi - właściwości lecznicze

Sięgając po szparagi dbamy również w dużym stopniu o nasze zdrowie. W ich skład bowiem wchodzi błonnik, który poprawia pracę jelit i pomaga je oczyścić, dzięki czemu nasze trawienie się poprawia, co z pewnością korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Zawiera także inulinę, która również korzystnie wpływa na nasz układ pokarmowy.

Zobacz też: SAŁATKA SZPARAGOWA Z KREWETKAMI 

Jednym ze składników tego warzywa jest także glutation, który pomaga wzmocnić naszą odporność, chronić przed Alzheimerem i oczyszczać nasz organizm z toksyn. Badania pokazują nawet, że składnik ten wspiera zapobieganie powstawania komórek nowotworowych.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 14.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×