Dlaczego warto rzucić palenie?

Oto kilka strasznych powodów, dla których powinnaś zaprzestać tego strasznego nawyku!

ThinkstockPhotos-494186564.jpg

Nie od dzisiaj wiadomo, że palenie papierosów ma bardzo złe skutki dla naszego zdrowia. Poza irytującym zapachem unoszącym się na długo w naszych ubraniach, pojawiają się również inne nieprzyjemne rzeczy, które z dala wskazują na nas, jako palaczy. To właśnie dla nich powinnaś rzucić papierosy!


Wiecznie suche usta. 

Nadają Ci gotyckiego look’u, jednakże razem z tym przyjdzie nieprzyjemne drapanie i suchość. Jest to skutek uboczny nikotyny wdychanej do płuc.


Żółte zęby i paznokcie.

Po kilku latach palenia widać to ewidentnie na zębach. Aby dotrzeć do paznokci trzeba palić mniej więcej 7 lat regularnie. Ani jedno, ani drugie nie stanowi zbyt przyjemnego widoku.


Trądzik oraz brzydka cera.

Nikotyna, która przyspiesza bicie serca. Zła cyrkulacja krwi wpływa negatywnie na wypryski czy bladą, a czasami nawet siną cerę.


Dłuższe wychodzenie z chorób.

Palenie prowadzi do wolniejszej oraz wielokrotnie zmniejszonej produkcji kolagenu. Opóźnia również rozwój nowych komórek krwi i może prowadzić do zwężenia naczyń, które w odwecie spowolnią dopływ mniej tlenu. W rezultacie, palacze osiągają tendencję do znacznie dłuższego lizania rań pourazowych niż Ci, którzy nie palą. I proszę, nie oszukuj się, że palenie jest dobre na stres - to tylko wymówka palaczy.


Nadal uważasz, że palenie to dobry pomysł?

">

Źródło: EliteDaily

Zdjęcie: ThinkstockDodał(a): Anna Guzek , Środa 16.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×