Dlaczego za dużo jemy?

Zastanawiacie się, co może być przyczyną nadmiernego spożywania przez Was posiłków? Zobaczcie.

Dlaczego za dużo jemy?

Dlaczego za dużo jemy?


Nasza epoka sprawia, że jesteśmy zawsze najedzone, ale wiecznie głodne. Tylko pytanie – głodne czego? No właśnie. Okazuje się, że tylko czasem jemy z głodu, w większości jemy przez emocje, jemy dla przyjemności, z braku czasu, ale i z nadmiaru czasu. Jemy z nudy. Czasem jemy, aby poczuć się bezpiecznie i wewnętrznie się przytulić. Jemy, by spełnić oczekiwania innych. Jemy, by nie myśleć. Jemy, bo nieświadomie wcale nie zależy nam, aby być atrakcyjnymi i szczupłymi. Nierzadko na poziomie nieświadomym, nadwaga kojarzy się nam z bezpieczeństwem i strefą komfortu.

Miałam klientki na sesjach coachingowych, które nieświadomie sabotowały swój atrakcyjny wygląd. Mówiąc prostym językiem – chciały schudnąć, ale żaden sposób nie działał, bo nieświadomie nadwaga była im na rękę i je chroniła. Kilka przykładów jest opisanych w książce. Tutaj przytoczę tylko przykładowe, ogólne opisy.

Dlaczego za dużo jemy?

Dlaczego za dużo jemy?


Anna, lat 44 – od zawsze pulchna. Już na pierwszym spotkaniu, okazało się, że w dzieciństwie była molestowana. Sama świadomość tego, że boi się być atrakcyjna, a jej podświadomość chroni ją w tym zakresie, zdziałała cuda. Pogodzona z faktem i akceptująca przeszłość, zaczęła inaczej widzieć przyszłość. Schudła. Może tylko kilka kilogramów, ale to wystarczyło jej poczuć się "sobą", jak to określiła.

Gosia, lat 37 – kilka kilo nadwagi, przeciętny wygląd. Po dwóch spotkaniach okazało się, że Gosia ma niebawem awansować na wysokie stanowisko w firmie. Bała się tego kroku. Myślała, że nie podoła. Nieświadomie sukces kojarzyła z atrakcyjnym wyglądem i szczupłą sylwetką. Nie chciała awansu, zaczęła tyć.

Takich przykładów jest wiele. Za każdą nadwagą ukryta jest jakaś historia. Zawsze ciekawa. Przeważnie nieświadoma.

Źródło: Klaudia Pingot, autorka "FitMind. Schudnij bez diet"
Foto: Mat. prasowe/ Shutterstock

fitmin.jpgDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 15.04.2014 (aktualizacja: 2014-04-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Chciała bym przeczytać tą książkę i dowiedzieć się DLACZEGO mam nadwagę ja ..
Dodano: 2014-04-16 08:08:11 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×