Dłonie to Twoja wizytówka... i nie tylko! To właśnie na nich widoczna jest każda choroba!

Oto dolegliwości, które są widoczne (jak) na dłoni!

dloniedlonie.jpg

Okazuje się, że wygląd naszych dłoni bardzo wiele mówi o naszym zdrowiu. Na co powinnaś zwrócić uwagę?

1.Zaczerwienienia. Z pewnością zdarzają Ci się często, zwłaszcza zimą. Jeżeli jednak nie są związane z odmrożeniami, być może jesteś uczulona na detergenty lub kosmetyki, których używasz. Pamiętaj, aby sprzątać w rękawiczkach!

2.Zmarznięte dłonie. Twoje ręce cały czas są zimne? Prawdopodobnie świadczy to o problemach z krążeniem. Zwróć uwagę na to, w jakiej pozycji przebywasz przez cały dzień. Jeśli wykonujesz pracę siedzącą, powinnaś stosować masaże dłoni i robić sobie krótkie przerwy. Jeśli to nie pomaga, pora jak najszybciej odwiedzić lekarza.

3.Opuchlizna. Jeżeli Twoje palce są przez cały czas spuchnięte, oznacza to, że masz problem z nadmiarem wody w organizmie. Opuchlizna może również świadczyć o stosowaniu złej diety. Wprowadź do swojego jadłospisu produkty bogate w biało, które pomogą Ci usunąć nadmiar płynów.

4.Pękające opuszki. Bardzo często świadczą o rozwoju infekcji lub zaburzeniach hormonalnych. Jeżeli dolegliwość nie znika, prawdopodobnie zmagasz się z niedoczynnością tarczycy lub cukrzycą.

5.Skrzywienia. Zazwyczaj oznaczają problemy reumatyczne. Taka dolegliwość bardzo często jest pierwszym objawem reumatoidalnego zapalenia stawów, które ma negatywny wpływ na wszystkie narządy wewnętrzne.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Sobota 25.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
choroba, zmęczenie, przepracowanie. i nie tylko na dłoniach ale i całym ciele. ja chodzę na manikiur do paradizzo w warszawie dlatego, bo pracuję z petentami biura i naprawdę w takich miejscach zwłaszcza - dłonie to wizytówka.
Dodano: 2017-02-27 19:32:20 Zgłoś nadużycie
Anonim
Paznokcie też pokazują, że brakuje nam mikroelementów. Np białe plamki które każda z nas zna świadczą o niedoborze cynku. Był czas, że czesto takie miałam. Stosowałam wtedy skrzypolen ze skrzypem, cynkiem, biotyną i pomogło :)
Dodano: 2017-02-25 19:56:05 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×