Dni płodne - jak je rozpoznać?

Zapewne wiele z Was z powodu chęci zabezpieczenia się przed niechcianą ciążą, lub zgoła odmiennej przyczyny - chęci zajścia w ciążę, zastanawia się, kiedy ma dni płodne. Zobaczcie kilka naszych porad, jak je rozpoznać.

Dni płodne - jak je rozpoznać?

Dni płodne - jak je rozpoznać?


Wiele kobiet nie potrafi rozpoznać swoich dni płodnych, które są niezwykle ważne zarówno przy stosowaniu naturalnej antykoncepcji, jak też przy planowaniu powiększenia rodziny. Ciało kobiety jednak daje nam konkretne sygnały, co się z nim w danej chwili dzieje. Zobaczcie, co świadczy o tym, że mamy dni płodne.

Przede wszystkim Waszą uwagę powinien zwrócić śluz, a dokładnie jego kolor i konsystencja. Zaraz po zakończeniu krwawienia jest go bardzo mało, potem staje się on gęsty i kremowy, natomiast przed rozpoczęciem jajeczkowania przybiera dużo rzadszą i rozciągliwą konsystencję. Kiedy przychodzą dni płodne, ilość śluzu ulega zdecydowanemu zwiększeniu, przez co wiele kobiet w te dni czuje wyraźną wilgotność. To właśnie dzięki temu śluzowi zmianie ulega pH w pochwie, co z kolei skutkuje tym, że plemniki dłużej żyją i z łatwością mogą się przemieszczać.

Wielu kobietom w tych dniach towarzyszy lekki ból brzucha występujący w postaci kucia, co wynika z faktu, że otoczka jajnika zwiększa swoją objętość przygotowując się do uwolnienia jajeczka. Jednak nie wszystkie kobiety doświadczają tego uczucia, także zarówno przy antykoncepcji, jak i planowaniu ciąży nie zawsze możemy z tego sposobu skorzystać.

Dni płodne - jak je rozpoznać?

Dni płodne - jak je rozpoznać?


Kolejnym sposobem na określenie dni płodnych jest mierzenie temperatury ciała. Tę metodę stosowały nawet nasze babcie, jednak korzystając z niej musimy być bardzo systematyczne, ponieważ pomiary powinny być wykonywane codziennie przed wstaniem z łóżka i zapisywane. Po owulacji temperatura ciała wzrasta o ok. 0,2 st. dając sygnał, że jajeczkowanie już nastąpiło. Podwyższona temperatura będzie nam towarzyszyła do menstruacji. Taki stan rzeczy jest zupełnie naturalny i wynika z wpływu hormonów.

W dni płodne mamy także zwiększoną ochotę na seks, lepsze samopoczucie, więcej energii, a ponadto mamy większą koncentrację. To właśnie wtedy wyglądamy najbardziej promiennie! Jednak po jajeczkowaniu zwiększa się poziom progesteronu, co skutkuje pojawieniem się rozdrażnienia, a także problemami skórnymi.

Jak Wy określacie swoje dni płodne?

Zobaczcie także galerię ciężarnych gwiazd:
Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 08.05.2014 (aktualizacja: 2014-05-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Nasze kobiety jak maciory ograniczają seks do dni płodnych a potem latają na skrobanki albo wypraszają się o recepty na antykoncepcję bo nawet nie wiedzą, że u kobiet występują dni płodne i w tym czasie mają największe podniecenie co powoduje, że są chętne do seksu i chętnie godzą się na seks nawet z obcymi mężczyznami. Każdy wzrost podniecenia, szczególnie 10 dni po pierwszym dniu miesiączki jest sygnałem, że występuje okres płodny i należy wstrzymać się od seksu lub dobrze zabezpieczyć. Zamiast wypraszać się o recepty na antykoncepcję to lepiej uprawiajcie seks tylko w dni niepłodne, kiedy nie występuje żadne podniecenie albo używajcie chociaż prezerwatywy. Nie bądźcie tak głupie jak zwierzęta, które ograniczają seks tylko do dni płodnych gdy występuje u nich największe podniecenie ale wykorzystajcie te objawy do tego aby się dobrze zabezpieczyć lub ograniczyć seks do dni niepłodnych gdy nie występuje żadne podniecenie. Ale jeżeli nie macie pewności co do swych dni płodnych to zawsze stosujcie antykoncepcję.
Dodano: 2014-05-29 19:57:47 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja używam komputera cyklu - Cyclotestu. Wydaje mi się, że metoda objawowo-termiczna jest najskuteczniejsza
Dodano: 2014-05-12 15:16:25 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×