Do czego tak naprawdę może prowadzić jedzenie żywności GMO?

O żywności genetycznie modyfikowanej mówi się dużo. Wszyscy wiemy, że ma ona niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Co jednak oznacza to w praktyce? Do czego może doprowadzić GMO w naszym organizmie?

żywność GMO.jpg

Do czego tak naprawdę może prowadzić jedzenie żywności GMO?

 

O żywności genetycznie modyfikowanej mówi się już dłuższy czas. Wszyscy wiemy, że może mieć ona zły wpływ na nasze zdrowie. Choć próbuje się walczyć i ograniczać produkcję GMO, nadal gości ona w naszych jadłospisach. Jakie skutki dla naszego organizmu może mieć jej spożywanie?

Zobacz też: JAK ZMIENIĆ NAWYKI ŻYWIENIOWE?

Całe życie wpaja nam się, że jedzenie warzyw i owoców to samo zdrowie. I jest to prawda, o ile nie pochodzą one z upraw, gdzie są one genetycznie modyfikowane. Oprócz tego, że taka żywność ma negatywny wpływ na nasze środowisko, może wyrządzić naprawdę dużo szkód w naszym organizmie.

Badania przeprowadzone nad żywnością genetycznie modyfikowaną pokazują, że jej długotrwałe spożywanie może prowadzić do znacznego zwiększenia ryzyka zachorowania na takie choroby jak cukrzyca, rak, czy różnego rodzaju choroby serca. Są to, w ostatnich latach, najczęstsze przyczyny przedwczesnej śmierci.

 

To jednak nie są jedyne skutki uboczne regularnego przyjmowania żywności GMO. Badania laboratoryjne wykazały, że długotrwałe jedzenie produktów genetycznie modyfikowanych może prowadzić do problemów z płodnością, a nawet do jej braku, zaburzeń immunologicznych, zmiany w układzie narządów pokarmowych, a także przyspieszony proces starzenia.

Choć wszystkie te skutki nie są jeszcze w stu procentach potwierdzone, gdyż badania ciągle są w fazie rozwojowej, naukowcy mocno ostrzegają przed nadmiernym spożywaniem wszechobecnej żywności GMO. Warto zatem czytać etykiety i dowiadywać się z jakich upraw i hodowli pochodzą produkty lądujące na naszym stole.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Niedziela 22.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar