Co boli kobiety?

Wśród chorób, z którymi boryka się każdy z nas są takie, które są niezależne od nas samych, od tego jak żyjemy, czym się odżywiamy i jaki tryb życia prowadzimy.

Są to choroby, które otrzymujemy od naszych rodziców wraz z genami. Choroby dziedziczne są wywoływane przez mutacje, które zachodzą w genach. Takich chorób jest bardzo dużo, a większość z nich jest nieuleczalna, co więcej, nadal przekazywana z pokolenia na pokolenie. Do takich chorób można zaliczyć zespół Downa. Często bywa tak, że osoby chore rozmnażają się i wychowują swoje potomstwo, które również ma to schorzenie. Tak więc z pokolenia na pokolenie przekazywane są geny zmutowane. Choroby kobiece dotyczą przede wszystkim układu płciowego i moczowego. Szereg chorób układu rozrodczego wiąże się z pewnym dyskomfortem w normalnym funkcjonowaniu. Nadżerka, endometrioza, rak szyjki macicy czy jajnika mają wpływ na sferę intymną kobiet. Są to groźne choroby prowadzące do bezpłodności, a także do śmierci. Najważniejsza jest profilaktyka, by szybko wychwycić zachodzące w organizmie zmiany.
Dodał(a): MK , Poniedziałek 02.05.2011 (aktualizacja: 2011-05-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
poras
Indywidualne podejście do problemu każdego pacjenta, miła atmosfera, nowości medyczne i ciekawe, przydatne publikacje. Porady-medyczne.com.pl, bo o tym portalu mowa, to miejsce, gdzie każdy uzyska błyskawiczną pomoc.
Zapraszam

http://porady-medyczne.com.pl
Dodano: 2012-08-11 16:49:21 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×