Codziennie rano boli Cię głowa? Oto 4 możliwe przyczyny

Mimo że starasz się sypiać regularnie, codziennie rano wstajesz z bólem głowy? Zobacz, co może Ci dolegać!

chinskarest.jpg

Dzień rozpoczęty od pulsującego bólu głowy nie może się udać. Zanim pójdziesz do lekarza, powinnaś zwrócić uwagę na swoje zwyczaje i rozważyć, czy za ból głowy nie odpowiadają 4 poniższe przyczyny:

ODSTAWIENIE KAWY 

Kofeina usprawnia przepływ krwi do mózgu. Kiedy organizmowi zaczyna jej brakować, Twoja głowa czuje skutki odstawienia. Jeśli chcesz raz na zawsze przestać pić kawę, a przy tym nie cierpieć z powodu rezygnacji z niej, najlepiej sprawdzi się stopniowe ograniczanie. Możesz również zacząć pić kawę bezkofeinową.

Bezdech senny

Co prawda nie zdiagnozujesz go u siebie samodzielnie, jednak jeżeli Twój partner skarży się na Twoje chrapanie, a Ciebie regularnie boli głowa, najwyższa pora udać się do lekarza. Jeżeli chrapiesz, Twój organizm nie otrzymuje odpowiedniej ilości tlenu- dotyczy to również mózgu. Nic dziwnego, że rano zmagasz się z bólem. 

Zgrzytanie zębami 

Zgrzytanie zębami przez całą noc prowadzi do napięć w stawie skroniowo-żuchwowym- łączy on szczękę z czaszką. Taki niezdrowy nawyk nie tylko powoduje ból głowy, ale także niszczy szkliwo! Jeżeli zauważyłaś, że tak robisz, jak najszybciej udaj się do dentysty. Przyczyn tego problemu jest wiele- czasami są nawet związane z chorobami o podłożu psychicznym.

Odwodnienie 

Chyba każda z nas zna rodzaj bólu głowy, który towarzyszy nam po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu. Niektóre związki alkoholu wpływają negatywnie na neuroprzekaźniki w mózgu, do tego wysokoprocentowe napoje działają moczopędnie. Jeżeli czujesz się tak, jakbyś miała kaca, mimo że dzień wcześniej nie piłaś alkoholu, prawdopodobnie Twój organizm potrzebuje natychmiastowego nawodnienia. Staraj się wypijać 1,5 l napojów dziennie.

Zdjęcie: iStockDodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 11.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×