Jak pozbyć się opuchlizny nóg?

Może być wiele przyczyn opuchlizny nóg. Jednak podstawowym powodem jest niewłaściwy tryb życia, który przyczynia się do słabszego krążenia krwi. Sprawdź, co można na to poradzić!

opuchniete nogi.jpg

Ćwicz

Dobrym sposobem na pozbycie się opuchlizny nóg jest regularne ćwiczenie. Warto chodzić na spacery, rozciągać się, jeździć do pracy rowerem zamiast samochodem. Jeżeli masz pracę siedzącą, rób sobie co jakiś czas przerwy i wyjdź na świeże powietrze, przejdź się po schodach.

Warto zobaczyć: Piękne nogi latem: KROK PO KROKU


Prawidłowa waga

Jedną z przyczyn opuchniętych nóg może być nadwaga. Przez nadmiar kilogramów przepływ krwi w organizmie jest utrudniony, wolniejszy. Dlatego warto zrzucić parę kilo i dbać o swoją sylwetkę.

Odpowiednie nawodnienie

Właściwe nawodnienie i odpowiednie napoje wspomogą leczenie ociężałych nóg. Przede wszystkim powinnaś pamiętać o wodzie, która jest najważniejsza. Poza tym polecane są herbatki ziołowe, herbaty zielone i czerwone, a także napary- szczególnie z pietruszki, bo działa moczopędnie.

Odstawienie niektórych produktów

Niektóre składniki Twojego codziennego jadłospisu mogą wywoływać opuchliznę. Z tego względu warto, abyś zrezygnowała z soli i węglowodanów, które mogą powodować zatrzymanie wody i tym samym poczucie obrzmienia.

Fot. Thinkstock

Zobacz także:Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Czwartek 21.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Odkąd zażywam osłonowo do tabletek antykoncepcyjnych harmonellę nogi mniej mi puchną, a pajączki na udach są mniej widoczne. Kapsułki poprawiają krążenie krwi i wzmacniają serce, posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwa Badań nad Miażdżycą. Miesięczna kuracja to niecałe 10 złotych.
Dodano: 2016-08-25 12:29:52 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×