Jak ukoić bolesne uczucia i okiełznać emocje?

Jeśli czytasz ten artykuł, najprawdopodobniej przechodzisz trudną sytuację życiową i rozpaczliwie chcesz czuć się lepiej. Czasami nawet najlepszy plan nie pozwala przezwyciężyć bolesnych chwil, ale jedno jest pewne- każdy plan powoduje, że jesteś na najlepszej drodze do uzdrowienia. Owszem, łatwo pogubić się w swoich emocjach, utonąć w smutku. Zobacz, jakie kroki możesz podjąć, aby stanąć na własnych nogach.

iStock-501650894.jpg

Zrozum, jak bardzo jest źle

We współczesnym społeczeństwie lekceważenie złego samopoczucia stało się niemalże trendem. Przeglądanie mediów społecznościowych powoduje, że ludzie porównują się do innych i czują się coraz gorzej. Jeśli każdego ranka budzisz się z przeświadczeniem, że musisz jakoś przeżyć ten dzień i doświadczasz otaczającego Cię bałaganu, bądź ze sobą szczera. Wypisz wszystkie źródła bólu i odpocznij. Nie ma nic złego w przyznaniu się, że sposób, w jaki żyjesz, Ci się nie podoba. Niezależnie od tego, jak pięknie wygląda Twój profil na Instagramie, prawdziwe życie może przygnębiać!

Pozwól sobie na cierpienie

Ludzie bardzo często ukrywają przed sobą własne emocje. Uważają, że nie powinni być źli, zazdrośni, przygnębieni lub smutni. To negatywne emocje, prawda? Próbują za wszelką cenę zachowywać się neutralnie, ponieważ obawiają się łatki zbyt emocjonalnych. To zupełnie nierealne. Jesteśmy istotami wypełnionymi emocjami. Trudno wciąż zaprzeczać wewnętrznie wszystkim emocjom, które w nas drzemią. Najlepszą rzeczą, którą możesz zrobić, jest właśnie pozwolenie sobie na emocje i uczucia. Jeśli masz kogoś, kto wysłucha Cię bez osądzania, porozmawiaj z nim. Uwolnij to, co Cię nęka!

Wyraź swój ból

Poświęć trochę czasu każdego dnia na pisanie dziennika. Nie myśl o tym, co piszesz. Niech emocje spływają na papier bez żadnych ograniczeń. Jeśli podczas zapisywania przyjdą łzy, pozwól im uciec z ciała. Nie oceniaj siebie, niech ten proces będzie całkowicie naturalny. Możesz spróbować również medytacji. Niezależnie od tego, jaki sposób ekspresji wybierzesz, włóż w to przedsięwzięcie całą siebie. Jeśli to taniec, płacz lub śpiew działają na Ciebie kojąco, wykorzystaj to.

Zaakceptuj to, że nie ma odpowiedzi

Kiedy w życiu coś idzie nie tak, to zupełnie normalne, że chcemy zrozumieć, co się stało. Umysł zaczyna wypełniać się nieskończonymi możliwościami, starając się znaleźć ulgę. Przez jakiś czas może wydawać się, że pytania nigdy się nie skończą. Rozmawiaj z przyjaciółmi na temat Twojego problemu, gromadź informacje i przetwarzaj to, czego się nauczyłaś, a jeśli potrzebujesz, zadawaj kolejne pytania. W pewnym momencie będziesz musiała zrozumieć, że nie istnieje nic więcej do odkrycia. Co więcej, możesz nie znaleźć żadnej odpowiedzi. To jeden z najtrudniejszych elementów procesu uzdrowienia, ponieważ będziesz musiała dokonać świadomego wyboru, pójścia dalej, bez zgromadzenia wszystkich elementów układanki.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 05.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×