Na to możesz zachorować latem!

Najgorsze, co może się zdarzyć, to choroba podczas urlopu, upału- wtedy zamiast odpowiednio odpoczywać, musisz męczyć się ze złym samopoczuciem. Te choroby potrafią popsuć wakacje!

choroby.jpg

Zapalenie gardła

Nagłe i częste zmiany temperatur bardzo sprzyjają zapaleniu gardła. Przyczynia się do tego jedzenie lodów, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, kąpiele, stanie w przeciągu.
Taka infekcja trwa zazwyczaj kilka dni, po czym mija samoistnie, jednak może przebiegać gwałtownie i nieprzyjemnie - może pojawić się ból mięśni, gorączka i osłabienie.

Choroba lokomocyjna

Ta przypadłość staje się szczególnie uciążliwa w okresie wakacyjnym, kiedy jeździmy różnymi środkami transportu. Objawy choroby lokomocyjnej początkowo są niepozorne - uczucie zmęczenia, senność. Jednak po jakimś czasie pojawiają się dokuczliwe symptomy takie jak ból głowy, nudności,  potliwość. Dobry sposób na ich zmniejszenie to zajęcie miejsca przodem do kierunku jazdy, wpatrywanie się w jeden punkt oraz unikanie gazowanych napojów i ciężkostrawnych posiłków przed podróżą. Warto zaopatrzyć się także w odpowiednie leki i postępować zgodnie ze wskazówkami producentów.

Zobacz też: Przykre infekcje miejsc intymnych

Grzybica stóp

Korzystanie z basenów, pryszniców czy nawet przymierzalni to przyczyny powstawania grzybicy stóp. Ta choroba dotyka obszar między palcami oraz pod nimi, a także paznokcie.
Aby uniknąć tej dolegliwości, należy zawsze nakładać swoje klapki, dokładnie wycierać stopy i unikać obuwia z tworzywa sztucznego.

Fot: Thinkstock

Zobacz także:Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Czwartek 28.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar