Różnorakie przykre choroby

Każdy z nas co nieco zna się na objawach chorób, ich przebiegu, leczeniu, choć nie zawsze samemu da się wyleczyć jak na przykład przy przeziębieniu.

Gdy tylko mamy do czynienia z nieco poważniejszą chorobą wizyty u lekarzy, badania czy zabiegi i operacje mogą trwać wiele miesięcy. Wszystko zależy jaka dotknęła nas choroba. Z gatunku tych jeszcze nie do końca poznanych chorób można wymienić taką jak choroba degosa. Jest to tzw. grudkowatość zanikowa, która atakuje naczynia. Ma bardzo gwałtowny przebieg, a jej przyczyny się są znane czy potwierdzone. Część objawów wspólnych jest dla choroby takiej jak toczeń. Już bardziej znaną chorobą jest choroba afektywna, którą można nazwać po prostu depresją. Jednak nie jest to zwykła depresja, lecz łączy się ona z porą roku. Choroba afektywna daje się we znaki jesienią i zimą, a objawy są takie jak przy depresji, ale nasilają się dopiero przy jesiennej i zimowej aurze. Taka depresja to głównie brak chęci do działania, wyalienowanie się, smutek, lęk, wzmożone łaknienie, nadwrażliwość i senność.
Dodał(a): MK , Poniedziałek 02.05.2011 (aktualizacja: 2011-05-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
pund1982
Toczeń jest przewlekłą chorobą autoimmunologiczną, która dotyka ponad pięć milionów ludzi na całym świecie, z czego 90% kobiet. Charakteryzuje się wytwarzaniem autoprzeciwciał, które atakują różne narządy (skóra, stawy, układ krążenia, mózgu, nerek) i wywołuje stan zapalny, stąd szeroki zakres możliwych objawów: zmiany skórne, bóle stawów, zakrzepica, epizody psychotyczne, itp Do złagodzenia tej choroby z wielu przyczyn, tylko leczenie paliatywne są dostępne w chwili obecnej, większość z nich są niespecyficzne: kortykosteroidy i leki immunosupresyjne, ale także osłabiają układ odpornościowy. Chociaż mogli powstrzymać ataki autoimmunologiczne, sprawiają one również wysoce podatnych pacjentów http://www.toczenforum.pl/toczen-diagnoza/ do wielu infekcji. Było zatem pilna potrzeba opracowania bardziej ukierunkowanego leczenia.
Dodano: 2016-12-12 20:01:27 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×