Te przyzwyczajenia powodują skurcze!

Skurcz to nieprzyjemny stan, w którym włókna mięśniowe zaciskają się, a mięsień staje się twardy i bolesny. Czy zastanawiałaś się, co może być jego przyczyną? Okazuje się, że źródłem niekoniecznie muszą być poważne przyczyny, ale również całkiem błahe przyzwyczajenia. Sprawdź, jakie!

skurcz miesni.jpg
Nie wysypiasz się

Niestety, ale zarywanie nocy ma bardzo duży wpływ na pojawienie się skurczu. Może zauważyłaś, że czasami mimowolnie drga Ci powieka? O tym właśnie mowa! Takie drganie może w konsekwencji przerodzić się w tik nerwowy. Dobra rada- nie stresuj się, wypoczywaj i śpij jak najdłużej!

Zobacz także: Zgrabne nogi? To proste!

Nie jesteś odpowiednio nawodniona

Jeśli zapominasz o piciu lub pijesz, ale nie to, co trzeba- możesz spodziewać się skurczów. Spożywanie kilku kaw dziennie czy też dużych ilości napojów energetycznych sprawia, że z naszego organizmu wypłukiwany jest magnez oraz potas. A to ich niedobór powoduje skurcze.

Robisz zły trening

Kolejnym złym przyzwyczajeniem, które może być przyczyną skurczów, jest nieodpowiedni trening. Mówiąc nieodpowiedni, mamy na myśli fakt, że z nim przesadzasz i po długiej przerwie robisz więcej ćwiczeń, a także dłuższe serie. To szkodzi mięśniom. To samo dotyczy braku rozgrzewki- „bunt” mięśni gwarantowany.

Źle się odżywiasz

Skutkiem niewłaściwej diety jest między innymi brak witamin. To z kolei przyczynia się do rewolucji
z mięśniami. Przykładowo, brak witaminy B może wywołać drganie powieki.

Foto: Thinkstock
Zobacz też:

ID galerii:1109Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Środa 25.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×