Te przyzwyczajenia szkodzą nogom!

Jest coraz cieplej, więc nadeszła pora na pokazywanie naszych nóg! Warto o nie zadbać- mowa tu nie tylko o wyglądzie, ale także o ogólnej kondycji. Jednak są szkodliwe nawyki, którymi katujemy nogi. Niosą one za sobą ryzyko także znacznie poważniejszych problemów. Sprawdź, o co dokładnie chodzi!

te przyzwyczajenia szkodza nogom.jpg
Lekceważenie zacięć

Jeśli przypadkiem zatniesz się przy depilacji nóg, nie bagatelizuj tego! Natychmiastowo oczyść ranę, bo w przeciwnym razie dojdzie do zakażenia. Takie zaniedbanie jest również najprostszą drogą do tego, że po nawet niewielkiej ranie pozostanie blizna, która, jak sama przyznasz, będzie prezentowała się na nogach dość nieładnie.

Siedzenie ze skrzyżowanymi nogami

Jeśli masz dziedziczną skłonność do powstawania żylaków, powinnaś unikać tej pozycji.  Krzyżowanie nóg utrudnia krążenie krwi, co sprzyja ich powstawaniu. Jeżeli jednak z przyzwyczajenia często siadasz w ten sposób, wstawaj i spaceruj- to najlepsze antidotum.

Zobacz także: 13 rzeczy, przez które on uwielbia Twoje nogi

Obcisłe spodnie

To dość smutna wiadomość, ale jak się okazuje, zbyt dopasowane ubranie szkodzi naszym nogom! Zbyt mocno przylegające ubrania mogą spowalniać krążenie i w efekcie wywołać opuchliznę i uczucie ciężkości nóg.  Zakładaj luźniejsze i wygodne ubrania, by czuć się swobodnie i być zdrowa!

Siedząca pozycja przez większość dnia

Długie pozostawanie w pozycji siedzącej spowalnia krążenie krwi, co doprowadza do żylaków, opuchniętych kostek, a nawet zakrzepów.  Warto co godzinę zrobić krótką przerwę i zmienić pozycję lub wybrać się na kilkunastominutowy spacer.

Noszenie szpilek

Szpilki można uznać za tajną kobiecą broń- mogą one bowiem zdziałać cuda dla naszej sylwetki. Jednak nie dajmy się zwariować, nośmy je z umiarem. Zbyt częste noszenie wysokich obcasów skutkuje bólami kręgosłupa i stóp, zmęczonymi i opuchniętymi nogami oraz nadwerężonymi kolanami. Jeśli jesteś bardzo przywiązana do takiego obuwia, nie pozostaje nic innego, jak robienie przerw- pozwól nogom odpoczywać, kiedy tylko możesz.

Zdjęcie: Thinkstock

Zobacz też:


Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Sobota 28.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×