Te zewnętrzne objawy mogą świadczyć o chorobie!

Chorobę często można rozpoznać po niepozornych, zewnętrznych znakach, które widoczne są na naszym ciele. Sprawdź, co to za objawy i uważaj na nie!

zewnetrzne objawy.jpg

Żółte plamy na powiekach

Oczy powiedzą wszystko. To dotyczy także chorób. Jeśli zauważyłaś na swoich powiekach charakterystyczne, żółte plamy, możliwe, że jesteś w grupie zwiększonego ryzyka chorób serca.  żółtawe plamki to ostrzeżenie przed grożącym zawałem, które może nastąpić w ciągu najbliższych kilku lat od ich pojawienia się.

Zobacz także: Co paznokcie mówią o Twoim zdrowiu?

Sucha skóra i usta

Wysuszona skóra i usta w pierwszej kolejności świadczą o nieodpowiednim nawodnieniu organizmu. Dbaj więc o to, by wypijać dziennie przynajmniej 2 litry wody.
Suche wargi i skóra mogą być jednym z objawów poważnych chorób. Jedną z nich jest cukrzyca, dlatego pamiętaj o regularnych badaniach.

Opuchlizna oczu

Nabrzmiałe oczy to nieprzyjemny objaw, który może mieć wiele przyczyn. Najczęstsza z nich to alergia- wtedy to także skóra wokół oczu nabiera dodatkowo innego, ciemniejszego odcienia.
Opuchnięte oczy mogą świadczyć również o nadczynności tarczycy lub półpaścu ocznym.

Dodatkowe owłosienie na ciele

Nadmierne owłosienie może pojawić się na linii szczęki, podbródku czy górnej wardze. Może to oznaczać  zaburzenia hormonalne, a także guzy nadnerczy lub nowotwór jajnika.

Fot: Thinkstock

Zobacz też:Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Wtorek 07.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar