Zobacz, czego w tajemnicy chce Twój partner, kiedy jest chory

Niestety zima potrafi zebrać ogromne żniwo, jeśli chodzi o przeziębienia i grypy. Najprawdopodobniej w tym sezonie zetknęłaś się już z chorymi osobami. W przypadku chorego partnera istnieje kilka ważnych zasad i wskazówek, które warto pamiętać, aby mieć pewność, że Wasz związek przejdzie przez tę zimę bez szwanku.

iStock-483095765.jpg

Leki

Przypominaj mu o systematycznym zażywaniu leków. Dorośli ludzie podobnie do dzieci, podczas choroby, mają problemy z dopilnowaniem odpowiednich godzin przyjmowania leków, przeciwdziałających przeziębieniom i grypie. Zazwyczaj mężczyznom wydaje się, że jedna dawka leku postawi ich na nogi. Oczywiście, bycie "leczniczym alarmem" nie jest najseksowniejszym zajęciem na świecie, ale kiedy on jest chory, dobrze abyś była przy nim i pomogła mu wstać na nogi.

Wsparcie

Każdy chory mężczyzna chce się czuć, jak w rękach zdolnego i lojalnego opiekuna. Przygotuj mu rozgrzewającą zupę, pomagaj dbać o bieżącą wymianę pościeli pełnej zarazków i po prostu pozwól mu poczuć Twoje ogromne wsparcie, niezależnie od sytuacji.

Bądź twórcza

Przeziębione dzieci, zazwyczaj podświadomie cieszą się ze względu na możliwość opuszczenia kilku dni w szkole. Chorujący dorośli cierpią. Jeśli człowiek czuje się przygnębiony, przez swoją aktualną chorowitą sytuację, warto sprawić, aby w chorobie czuł się jak najbardziej przytulnie. Być może taki komfort zapewni mu ciepły puszysty koc przyniesiony na kanapę albo spędzenie z nim całego dnia w domu. Pokaż swojemu partnerowi, że starasz się podnieść go na duchu, nawet jeśli będzie to tymczasowe.

Współczuj

Jedną z najgorszych rzeczy w chorobie, jest fakt, że nikt nie jest w stanie zrozumieć, jak źle czuje się chorująca osoba. Trudno, aby zdrowi, normalni ludzie wczuwali się całymi dniami w dramat chorującego (przecież to nie dramat, tylko choroba!), kiedy mówi, że jego głowa jest ciężka, jak kula do kręgli. To właśnie dlatego warto wykazać się współczuciem i zrozumieniem w stosunku do chorującego partnera. Nawet jeśli odcięcie się od jego narzekania wygląda kusząco, zaoferuj mu swoje „sympatyczne” ucho.

Bądź cierpliwa

Jeśli choroba trwa wiele dni, możesz poczuć się nieco zniecierpliwiona i poirytowana sytuacją, ponieważ niektórzy mężczyźni mają tendencje do dramatyzowania i przez to stają się nieznośni. Musisz pamiętać, że jeśli dla Ciebie nie są to najlepsze dni, to dla niego tym bardziej. Spróbuj wykazać się zrozumieniem.

Daj mu przestrzeń

Być może w tych dniach Twój partner będzie również potrzebował, trochę czasu na regenerację na własną rękę. Chorowanie nie jest miłym doświadczeniem, więc od czasu do czasu wybierz się na kawę lub na seans filmowy solo, a Twój partner będzie Ci wdzięczny za pomoc, ale także za umożliwienie mu złapania oddechu w samotności.  

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 16.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×