Domowe sposoby na oparzenia

Oparzenie w domu może przydarzyć się każdej z nas. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak powinnaś postępować w razie nieszczęśliwego wypadku.

oparzenia

Czasami, nawet pomimo ostrożności, może nas spotkać przykre oparzenie. Wystarczy kilka sekund nieuwagi, aby na rękę wylała nam się gorąca herbata lub dotkniemy gorącą blachę z ciastem z piekarnika. Na szczęście są sprawdzone sposoby, które przyniosą Ci ulgę!

Jak radzić sobie z oparzeniem?

1. Jeżeli oparzenie przydarzylo Ci się we własnym mieszkaniu, jak najszybciej umieść poparzoną część ciała pod strumieniem zimnej wody. Polewaj ją delikatnie bolące miejsce przez kilka (a w razie potrzeby nawet kilkanaście) minut.

2. Jeżeli znajdziesz w domu sodę oczyszczoną, posyp nią oparzone miejsce na ciele. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych bąbli.

3. Jeżeli masz dość wysoką tolerancję na ból, polej oparzone miejsce spirytusem salicylowym. Dzięki niemu będziesz miała pewność, że ślad po oparzeniu nie będzie widoczny już po krótkim czasie.

4. Możesz również użyć jednego, surowego ziemniaka. Po jego obraniu zetrzyj go na papkę i nałóż ją na oparzone miejsce.

5. Warto, abyś zawsze miała również w domu pod ręką łagodzący krem na oparzenia. Smaruj nim bolącą część ciała nawet kilka razy dziennie, w zależności od potrzeb skóry.

6. Jeżeli pomimo zastosowania powyższych porad oparzenie nie zmniejszyło się, a ból jest nie do wytrzymania, jak najszybciej zgłoś się do lekarza lub na izbę przyjęć.Tekst: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl


Przeczytaj również:

Wybielanie dla wrażliwych

Jak stworzyć przyjemny klimat w domu

Zanim posłodzisz


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 08.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Audrey
Bardzo przydatne porady:)
Dodano: 2012-06-08 08:59:03 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×
  • Piękna cera dzięki marchewce

    Piękna cera dzięki marchewce

    Nie bez powodu domowe kosmetyki zyskują co raz większą popularność – nie zawierają sztucznych barwników i konserwantów, dostarczają skórze wielu witamin i minerałów, a ponadto są… czytaj więcej

  • Pielęgnacja AZS jesienią i zimą

    Pielęgnacja AZS jesienią i zimą

    Atopowe zapalenie skóry to schorzenie przewlekłe i dziedziczne. Na jego przebieg ma wpływ szereg bardzo różnych czynników. Jedno jest pewne - jesień i zima to czas, kiedy w szczególny… czytaj więcej