Domowe sposoby na zmęczone oczy

Bardzo często po całym dniu dokucza nam pieczenie oczu, ból, swędzenie, a nawet opuchlizna. Jak sobie z tym radzić?

Domowe sposoby na zmęczone oczy

Jak ulżyć swoim przemęczonym oczom?

Współcześnie coraz więcej czasu spędzamy przed ekranami. W pracy wpatrujemy się w komputer, w drodze do domu towarzyszy nam tablet, a w wolnym czasie siadamy przed telewizorem. Nasze oczy są więc często przemęczone czego oznakami są popękane naczynka, swędzenie, pieczenie, częste mruganie, czy opuchlizna. Jak pomóc naszym oczom, gdy styl życia zmusza nas to tak intensywnej ekspansji naszego zmysłu wzroku?

Istnieje kilka domowych sposobów, które pomogą nam zadbać o nasz wzrok i ulżyć trochę naszym oczom w tych ciężkich warunkach.

Plastry ogórka lub awokado

Na zmęczone oczy świetnie działa położenie na nich plastra ogórka lub awokado. Oprócz ich rozświetlającego działania, które poprawia wygląd oczu przyczyniają się także do zmniejszenia opuchlizny i worków pod oczami, które są efektem przemęczenia naszego wzroku. Pamiętać trzeba, że ogórka powinno się trzymać w lodówce w przeciwieństwie do awokado, które nie powinno być w niej przechowywane.

Okłady z ziół 

Do zrobienia okładów wykorzystać możesz wywar z herbaty lub rumianku. Możesz też zakupić gotową mieszankę ziół, którą wykorzystasz, by pomóc swoim zmęczonym oczom. Takie okłady z pewnością zadziałają i pomogą zregenerować się po dniu spędzonym przed komputerem.

Okłady z mleka

To bardzo prosta i skuteczna metoda. Mleko pomoże Twoim oczom znów nabrać blasku i usunąć zaczerwienienia. Twoje oczy po takiej kuracji zregenerują się po ciężkim dniu.

Kostki lodu

Kostki lodu przyłożone do naszych oczu przez ściereczkę pomogą pozbyć się opuchlizny i przyniosą ukojenie oczom. Zamiast nich można też użyć łyżek, które wcześniej schłodzone zostały w lodówce. Ta nieskomplikowana metoda na pewno pomoże przywrócić Twoim oczom lepszą kondycję.

Krople do oczu

Na rynku dostępnych jest coraz więcej preparatów, które działają jak łzy, czyli oczyszczają i nawilżają wysuszone oczy. Wystarczy wybrać się do apteki i zakupić krople, które z pewnością pomogą naszym przemęczonym oczom i zmniejszą lub nawet zlikwidują objawy ich przemęczenia. Można także użyć różnego rodzaju kremów. Ważne jest jednak, by przechowywane były one w lodówce, dzięki czemu nie stracą swoich właściwości i pomogą pozbyć się oznak przemęczenia.

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Shutterstock


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 04.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-05)

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (15)

Awatar
Anonim
Zdecydowanie, te krople to mój faworyt. Pomagają zwalczyć zmęczenie i przekrwienie. To duża ulga, jeśli masz dużo pracy przed komputerem.
Dodano: 2018-06-26 20:00:47 Zgłoś nadużycie
Anonim
okłady są super. ale trzeba też dbać o same oczy. dlatego ja razem z okładami stosuje też krople do oczu Starazolin, żeby odpowiednio dać odpocząć oczom. po tym czują się lepiej wypoczęte.
Dodano: 2018-05-20 22:10:52 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja również jestem zwolenniczką starazolinu, zawsze mnie ratuje, kiedy za dużo pracuje przed komputerem. Gdyby nie on miałabym czerwone oczy jak od płaczu.
Dodano: 2018-05-12 21:56:54 Zgłoś nadużycie
Anonim
ja sobie swego czasu robilam oklady na oczy z szalwii i w sumie troche pomogly, ale skutecznie dopiero krople Starazolin niebieskie ;) pozbylam sie pieczenia, swedzenia oczu i nawilzylam je wreszcie skutecznie ;)
Dodano: 2017-11-13 12:51:03 Zgłoś nadużycie
Anonim
dobrze że ktoś dostrzega problem z oczami i że można czytać i stosować te rady :) zwłaszcza jak się pracuje przed komputerem:blog.impel.pl/zadbac-o-wzrok-pracy muszę sprzedać te pomysły koleżankom z biurka obok.
Dodano: 2017-10-31 23:13:52 Zgłoś nadużycie
Anonim
tak faktycznie krople Starazolin sa mega dobre, tez uzywam
Dodano: 2017-09-27 12:52:17 Zgłoś nadużycie
Anonim
mi żadne domowe sposoby nie pomogły ;/ ulgę przyniosły dopiero krople Starazolin hydrobalance, 3 razy dziennie po 2 krople na oko i to wystarcza
Dodano: 2017-07-20 12:43:05 Zgłoś nadużycie
Anonim
Dobrze wpływa delikatny masaż gałki ocznej i możliwość najzwyklejszego snu lub większej ilości odpoczynku od komputera. A jeśli są po prostu przesuszone to faktycznie, wspomniany niebieski strazaolin stanowi najprostsze i najskuteczniejsze rozwiązanie.
Dodano: 2016-07-17 16:35:37 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja z polecenia koleżanki z pracy kupiłam Gold Luteinę i po dwóch tygodniach brania zaczęłam zauważać różnicę, moje oczy stały się mniej wrażliwe na sztuczne światło, nie pieką tak często i znacznie wydłużył się czas, który mogę spędzić przed komputerem bez bólu.
Dodano: 2016-06-21 11:49:08 Zgłoś nadużycie
Anonim
ja używam komórkowego serum odmładzającego Luminesce firmy Jeunesse. polecam, to świetny kosmetyk, usuwa oznaki zmęczenia, worki czy sińce pod oczami i poprawia elastyczność skóry. https://mkap.jeunesseglobal.com/pl-PL/
Dodano: 2016-06-08 16:00:15 Zgłoś nadużycie
1  2  »

Zobacz również

×