"Drogie Grubasy" - filmik pewnej YouTuberki wzbudził kontrowersje w sieci

Ostatnio dużo mówi się o tolerancji i wyrozumiałości dla osób, które cierpią na nadwagę. Pewna youtuberka nagrała jednak bardzo kontrowersyjny film z przekazem dla osób otyłych...

otyłość.jpg

"Drogie Grubasy" - filmik popularnej YouTuberki wzbudził kontrowersje w sieci

 

Otyłość to zdecydowanie jeden z większych problemów dzisiejszych czasów. Niestety coraz więcej dzieci także musi walczyć z nadmiarem kilogramów. Jednak powodów nadwagi może być wiele i nie zawsze jest to jedynie lenistwo i złe odżywianie.

Modelki plus size, blogerki modowe o okrągłych kształtach, czy aktorki, które nie mieszczą się w statystycznych hollywoodzkich rozmiarach pojawiają się coraz częściej, a świat zaczyna się otwierać na ludzi, którzy walczą z nadwagą.

Zobacz też: OTYŁOŚĆ MAMY W GENACH? OTO WYNIKI PRZEPROWADZONYCH BADAŃ 

Pewna YouTuberka nie jest jednak zwolenniczką takich praktyk, czemu dała upust w jednym z filmików, który nagrała i zadedykowała "Drogie Grubasy". Film wzbudził w sieci dość sporo kontrowersji - nie ma się czemu dziwić, autorka nie przebiera w słowach. Choć autorka,  Nicole Arbour od razu powiedziała, że film jest satyrą, w sieci zarzucano jej rasizm.  

 

W jej filmie pojawiają się takie zdania jak: "Zapomnieli wam powiedzieć, że za plus size idą także plus size choroby serca, problemy ze stawami, czy cukrzyca", "Jeśli moje obrażanie Cię sprawi, że zaczniesz się odchudzać, to dobrze mi z tym", "Twoja rodzina i przyjaciele będą płakać, gdy stracą Cię za wcześnie, bo Ty musiałeś teraz wypić powiększoną colę"

Zobacz też: TEJ KOBIECIE ODEBRANO DZIECI, BO JEST... ZA GRUBA

W filmie autorka wspomina także, że bycie "Ok" z własnym ciałem i umieszczanie pod zdjęciami hasztagów pokazujących akceptację to pomyłka - Jeśli chcesz być"ok" ze swoim ciałem to zacznij uprawiać sport i zacznij zdrowo jeść - podsumowuje.

Oto całe nagranie, które wzbudziło w sieci wiele skrajnych komentarzy.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 12.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (9)

Awatar
Anonim
Ja jestem chuda jak szczapa. Mam super figure. Od małego pożeram słodycze tonami, kawe i herbate słodzoną wypijam cysternę rocznie . Zniszczyłam sobie przez to żyły. Co rok jest gorzej, ale kurcze jakoś nikt sie nie troszczy o to że umre szybciej. Wręcz przeciwnie. Mówią że jak jestem taka szczuplutka to słodyczy i ciasteczek nie musze sobie odmawiać. O co kaman ?
Dodano: 2015-09-26 16:39:53 Zgłoś nadużycie
Anonim
"Mam nadzieję, że ta pani nagra podobny film o tematyce "drodzy palacze", "drodzy alkoholicy", "drogie bulimiczki", "drogie anorektyczki", "drodzy geje" (w środowisku, których jest największa zachorowalność na wirus hiv przenoszony drogą płciową) etc. etc. etc. etc."

Tez tak uważam. Ja nigdy nie zaaprobuje otyłości ale nie będę udawać że przyczyną jest troska o zdrowie tych ludzi. Gdyby tak było to bym z transparentami chodziła żeby również nie pić, nie palić.. itp a tak nie jest.
Nie udawajmy że to troska o zdrowie bo od kiedy to człowiekowi szczególnie obcemu zależy na drugim ? Chodzi o zwykłe względy estetyczne
Dodano: 2015-09-26 16:17:37 Zgłoś nadużycie
Anonim
Szczerze - nigdy nie byłam otyła, nigdy nie przekroczyłam normy BMI a z powodu choroby nie jest mi łatwo utrzymać dobrą wagę. Sama siebie uważam za dobry przykład, że silna wola i wytrwałość dają rezultaty - no po prostu da się to zrobić. Oczywiście, że kiedy widzę chuderlaka zajadającego się pysznościami to mnie skręca bo są rzeczy, na które nigdy nie mogę sobie pozwolić (wiecie - te, do których potem ciągnie jak cola, kanapki z fastfoodów, chipsy, czekolada itd) ale wracam do domu, biorę to swoje zdrowe jedzenie i cieszę się, że dokonuję takich wyborów.
Zawsze się zastanawiam jak bardzo trzeba się nienawidzić żeby doprowadzić się do otyłości - przecież to nie dzieje się przez noc....
Dodano: 2015-09-25 09:12:41 Zgłoś nadużycie
Anonim
Nareszcie ,ktoś zwrócił na to uwagę. Szkoda, że nie ma więcej osób, które wyrażają (takie właśnie zdanie -publicznie) To co się dzieje na świecie jest po prostu CHORE! Nie jestem za ,tym by modelki były wychudzone tak strasznie jak większość kobiet w modelingu obecnie, ale "promowanie otyłości" mi się cholernie nie podoba! Nie można nazwać tego inaczej...Jak widzę zdjęcie z podpisem "Naturalne kobiety-bez retuszy i photoshopa-takie właśnie są" To, aż mi się robi nie dobrze. Widzę na zdjęciu zapasioną, grubą babę i "oni" mają czelność nazywać to naturalnością?! Niestety, większość grubych osób jest gruba tylko dlatego ,że o siebie nie dbają. Wpieprzają chipsy i zapijają 2l pepsi. Po prostu im się nie chcę ćwiczyć i prowadzić ZDROWEGO stylu życia. Lepiej chodzić i rozgłaszać filozofię ,że grubość też jest piękna. NIE!! Grubość nie jest piękna. ODCHUDZAĆ SIĘ GRUBASY!
Dodano: 2015-09-24 18:42:19 Zgłoś nadużycie
Anonim
Oczywiście, że istnieje coś takiego jak genetycznie zaprogramowana tendencja do tycia, chociażby z tego powodu, że to najczęściej ludzie z taką tendencją przeżywali wojny czy klęski żywiołowe, w myśl zasady "zanim gruby schudnie, to chudy zdechnie", współczesne pokolenia ludzi z nadwagą to są pokolenia właśnie po przodkach, którym udało się przeżyć m.in. dzięki temu, że ich organizm posiadał wolniejszy metabolizm i większe zdolności gromadzenia zapasów, co było pozytywną zaletą w czasach głodu - oczywiście staje się wadą w czasach pokoju, z uwagi na fakt, że dostęp do żywności (zwłaszcza wysoko przetworzonej) i nie wielka dawka ruchu sprawia, że Ci ludzie tyją zdecydowanie szybciej niż inni, którzy często odżywiają się podobnie. To są fakty, udowodnione naukowo.
Dodano: 2015-09-20 12:00:19 Zgłoś nadużycie
Anonim
Mam nadzieję, że ta pani nagra podobny film o tematyce "drodzy palacze", "drodzy alkoholicy", "drogie bulimiczki", "drogie anorektyczki", "drodzy geje" (w środowisku, których jest największa zachorowalność na wirus hiv przenoszony drogą płciową) etc. etc. etc. etc.
Dodano: 2015-09-20 11:53:40 Zgłoś nadużycie
Anonim
Odchudzanie to wcale nie taka prosta sprawa. Wielokrotnie próbowałam diet, ale albo chodziłam głodna albo brakowało mi czasu na przygotowanie tych „mini” porcyjek albo brakowało też czasu, żeby iść do sklepu codziennie i kupić te 100g czegoś:/ idealnym rozwiązaniem, przynajmniej dla mnie, okazały się koktajlewarzywne.pl Koktajl wypijam zamiast śniadania (od 3 tygodni) i udało mi się zrzucić 2,5kg. Nie głodzę się, nie chodzę wściekła grając innym n nerwach. Dla mnie super.
Dodano: 2015-09-14 14:27:57 Zgłoś nadużycie
Anonim
Mało jest osób otyłych z powodu choroby. niestety większość jest otyła z lenistwa i obżarstwa, ale po prostu wygodnie jest powiedzieć "jestem chory/a", bo wtedy sami się usprawiedliwiają. Nie istnieje coś takiego jak gen otyłości.. to po prostu złe nawyki żywieniowe przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jak dziecko ma być szczupłe jak w domu widzi tylko leniwych rodziców, dziadków, ciotki, rodzeństwo, a dodatkowo karmione jest na siłe tylko takim jedzeniem jakie powoduje tycie ?
Dodano: 2015-09-14 12:00:51 Zgłoś nadużycie
Anonim
Kto jest chory tej jest chory. A kto sam się doprowadza do nadwagi... otyłości. Sam jest sobie winien.
Ps sama mam nadwagę i świadoma jestem, że z własnej winy.
Dodano: 2015-09-14 11:51:53 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×