Dużo pracujesz? Sprawdź, czym to może grozić

Pracoholizm się szerzy i bywa naprawdę niebezpieczny.

Dużo pracujesz? Sprawdź, czym to może grozić

Pracujemy coraz więcej. Życie na wysokim poziomie, kredyty, to w dużej mierze główne przyczyny pracoholizmu. Szczególnie młode pokolenie zapomina, co to ośmiogodzinny dzień pracy. Często idziemy do biura, pracujemy wyznaczone godziny, a potem zabieramy pracę do domu, albo zostajemy po godzinach. 

Zobaczcie także: Czy przed snem powinniśmy korzystać z telefonu komórkowego?

Wiele osób nie wyobraża sobie też wyłączenia maila, czy telefonu służbowego w czasie urlopu (jeżeli w ogóle na takowy się decyduje).

Nie do wszystkich jednak dociera, jak niezdrowe jest takie zachowanie. Według najnowszych badań, 
praca do późna aż trzykrotnie zwiększa ryzyko wystąpienia udaru mózgu. The Lancet Medical Jurnal wykonało testy, które wykazały, że osoby pracujące dodatkowo trzy godziny dziennie, co w skali tygodnia daje aż 55 godzin, są o 33% bardziej narażone na udar. 

Badacze twierdzą, że nie tylko siedzenie przed komputerem i wykonywanie pracy biurowej jest niezdrowe, lecz fakt, że często skutkuje to także brakiem aktywności fizycznej, niewysypianiem się oraz złą dietą, co jest potencjalnie śmiertelnym połączeniem. 

Jeżeli brzmi to dla was znajomo, lepiej zwolnijcie tempo pracy, zanim będzie za późno. Zobaczcie także: Źródło: Cosmo.co.uk/  MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 25.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Odpoczynek - co to takiego?

    Psychologowie biją na alarm - z roku na rok, coraz bardziej zatracamy umiejętność odpoczywania. Efekt? Nałogi - jako najszybsza metoda obniżenia napięcia i bilansowania emocji. Przewlekły… czytaj więcej