Dwie tabliczki czekolady dziennie to samo zdrowie? Oto wyniki badań

Uwielbiacie czekoladę? W takim razie mamy dla was świetną wiadomość, która z pewnością wam się spodoba, zobaczcie.

właściwości czekolady.jpg

Dwie tabliczki czekolady dziennie to samo zdrowie? Oto wyniki badań

 

Nie ma co ukrywać, jest wiele osób, które bez czekolady nie wyobrażają sobie życia. I w sumie nie ma w tym nic złego, jeśli tylko nie przesadzamy z ilością. 

Najnowsze badania pokazują, że fani czekolady mają się z czego cieszyć. Okazuje się bowiem, że regularne jedzenie 2 tabliczek czekolady dziennie bardzo dobrze wpływa na nasz układ krążenia i serce.

Zobacz też: JAK ZROBIĆ CZEKOLADOWY PEELING? 

Przebadano prawie 21 tys. osób, a wyniki pokazały, że aż 12 procent osób jedzących około 100 g czekolady dziennie wykazało zmniejszone ryzyko występowania chorób serca niż Ci, którzy zupełnie rezygnują z czekolady.

 

naukowcy twierdzą, że dzieje się tak za spraw polifenoli znajdujących się w kakao. Mają one bowiem właściwości, które poprawiają czynność serca, dzięki poprawie stanu naczyń krwionośnych.

Co ciekawe, najnowsze badania pokazały także, przeciwnie do poprzednich, że nie tylko gorzka czekolada o dużej zawartości kakao może przynieść efekt poprawy stanu zdrowia, ale także ta najbardziej rozpowszechniona, czyli mleczna, także ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Zobacz też: NAUKOWCY OPRACOWALI CZEKOLADĘ, KTÓRA ODMŁADZA SKÓRĘ NAWET O 20 LAT? 

Jednak liczba 2 magicznych tabliczek dziennie nie powinna być przekraczana, gdyż wraz z większą ilością do naszego organizmu oprócz polifenoli, wprowadzamy także więcej cukru oraz tłuszczów, co może zniweczyć cały pozytywny efekt związków zawartych w kakao.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 26.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×