E-papieros jest o wiele bardziej szkodliwy dla naszego zdrowia niż ten tradycyjny?

Coraz więcej ludzi przerzuca się z tych tradycyjnych papierosów na te elektroniczne, by chronić swoje zdrowie. Czy to jednak faktycznie jest dla nas zdrowsze?

e papieros.jpg

E-papieros jest o wiele bardziej szkodliwy dla naszego zdrowia niż ten tradycyjny?

Z e-papierosów korzysta coraz więcej ludzi. Przeświadczenie o tym, że są one zdrowsze od tradycyjnych sprawiło, że wielu z nas postanowiło przestawić się na ten wynalazek. Czy jednak była to dobra decyzja?

Najnowsze badania pokazują, że nasze przeświadczenie jest błędne, a e-papierosy wcale nie są zdrowsze od tych tradycyjnych. Zatem rezygnacja z tradycyjnych papierosów na rzecz tych elektronicznych zdecydowanie nie jest decyzją korzystanie wpływającą na nasze zdrowie.

Zobacz też: PALENIE NAPRAWDĘ JEST DOBRE NA STRES? 

Naukowcy z Japanese Institute of Public Health opublikowali wyniki przeprowadzonych przez siebie badań, które jasno pokazują, że e-papierosy mogą zawierać nawet do 10 razy więcej szkodliwych i toksycznych substancji niż tradycyjne.

Ciecz, która znajduje się w bardzo popularnych elektronicznych papierosach często zawiera nie tylko nikotynę, ale także bardzo wiele innych rakotwórczych substancji takich jak  formaldehyd, aldehyd octowy, czy chemikalia, które można spotkać w... materiałach budowlanych. Naukowcy z Japonii podczas swoich badań odkryli, że niektóre marki e-papierosów zawierają nawet 10 razy więcej substancji, które mogą być kancerogenne niż tradycyjny papieros.

Zobacz też: PUŚĆ PALENIE Z DYMEM

Elektroniczny papieros, poprzez ogrzewanie aromatyzowanej cieczy, która się w nim znajduje, i którą użytkownik wdycha w postaci pary jest znacznie bardziej przesycony szkodliwymi substancjami niż ten tradycyjny. 

Jak widać przeświadczenie o tym, że zmiana paczki papierosów na jednego elektronicznego jest bardzo mylne i może poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 14.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Anonim
Było już tyle sprostowań odnośnie wyników badań naukowców z Japanese Institute of Public Health a szanowna autorka nadal powtarza te bzdury. Proponuję najpierw zgłębić temat, a dopiero potem brać się za pisanie artykułów.
Dodano: 2015-02-18 16:01:20 Zgłoś nadużycie
Anonim
Od kiedy przerzuciłam się na Foof'y mam lepszą kondycję i cerę niż kiedy wypalałam paczkę tradycyjnych fajek dziennie... ten artykuł to jakaś ściema sponsorowana przez koncerny tytoniowe.
Dodano: 2015-02-17 13:08:16 Zgłoś nadużycie
Anonim
Serio, gruba przesada. Nie można mówić o "zdrowotności" e-papierosów, ale porównując je z analogami są zbawieniem dla palaczy zmagających się z nałogiem nikotynowym od lat.

Ja swojego Tabaque palę już prawie dwa lata i nie widzę żadnych szkodliwych efektów, mimo że sobie nie żałuję. Zdecydowanie wole wapowanie o palenia. I żadne niedorzeczne badania tego nie zmienią.
Dodano: 2015-02-16 09:11:41 Zgłoś nadużycie
Anonim
Co za wypiard napisał ten artykuł?
Dodano: 2015-02-16 00:38:40 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×