Ekologiczny płyn do mycia naczyń

Do mycia naczyń używasz płynów reklamowanych w telewizji - na pewno świetnie działają i Twoje naczynia są czyste w mgnieniu oka. Ale za to w mgnieniu oka resztki chemikaliów nie znikną z naszego środowiska. Może warto pomyśleć nad jakimś ekologicznym rozwiązaniem..

Ekologiczny płyn do mycia naczyń

Ekologiczny płyn do mycia naczyń

Niedrogi płyn do mycia naczyń, który umyję całą górę brudnych garów - właściwie mamy takie płyny na wyciągnięcie ręki. W każdym sklepie półki uginają się pod środkami chemicznymi, służącymi do mycia naczyń, okien, podłóg, szklanych powierzchni, itd. Ale pewnie nie zastanawiałaś się, jak każdy z tych płynów wpływa na środowisko - masa chemikaliów, które nie rozkładają się tak szybko jak znika brud z naszych naczyń.

Możemy zacząć myśleć o naszym środowisku używając ekologicznych płynów do mycia naczyń, które są w pełni biodegradalne, i są dostępne w wielu sklepach ekologicznych. Ich jedynym, ale dość istotnym minusem jest za to na pewno cena - są średnio 4 razy droższe, niż ich nie-ekologiczne odpowiedniki. Dużo tańszą alternatywą będzie płyn do mycia naczyń przygotowany przez nas w domu, z octu, sody, soku z cytryn i płatków mydlanych! Wystarczy wrzucić odpowiednie proporcje składników do wody, zagotować i płyn gotowy! Szybko, tanio i ekologicznie, a czy nie o to nam wszystkim właśnie chodzi?

Przeczytaj również: 

Zostań eko-mediatorem!

Zbawcza moc aloesu 

Jak korzystać z medycyny? 


Dodał(a): Ewa Nenko , Poniedziałek 20.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.