Fakty o pochwie, które powinnaś znać

Wydaje się, że dokładnie znamy nasze miejsca intymne i wiemy o nich wszystko, lecz czy aby na pewno? Zapoznajcie się z faktami na temat pochwy, które dla Was przygotowałyśmy.

Fakty o pochwie, które powinnaś znać

Fakty o pochwie, które powinnaś znać


1. Zapach z miejsc intymnych zmienia się w zależności od cyklu menstruacyjnego, jak również od tego co jemy, np. od czosnku czy czegoś ostrego. 

2. Łechtaczka jest najbardziej unerwionym miejscem na ciele, dlatego też chyba nikogo nie dziwi, że dzięki niej naprawdę możemy osiągnąć niezapomniany orgazm, zapomnieć się i nie panować nad resztą ciała. 

3. Zastanawiacie się dlaczego w czasie okresu czasem macie problem z aplikacją tamponu, a w czasie stosunku mieści się w niej członek dużo większej wielkości? Ta część naszego ciała pod wpływem podniecenia zwiększa swoją objętość. 

4. Wagina daje nam znać kiedy jest najlepszy czas na poczęcie dziecka. To właśnie wydobywający się śluz daje sygnał, czy mamy dni płodne. Jeżeli tak, jest jasny i rozciągliwy. 

5. Każda pochwa jest inna. Zarówno srom, jak i wargi sromowe mogą być różnych kształtów i rozmiarów, dlatego jeżeli wasze nie wyglądają jak te na książkowych obrazkach, nie macie czym się martwić - taka wasza uroda. 


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 10.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
U mnie problemy intymne występowały głównie po powrocie z pływalni. Lactacyd i provag żel pomogły mi pozbyć się przykrych dolegliwości. Posmarowanie okolic intymnych żelem przed pływaniem i podmycie się oraz ponowne posmarowanie żelem po pływaniu pomaga mi w ochronie przed patogenami, odkąd stosuje taką profilaktykę choroby intymne mnie omijają.
Dodano: 2014-09-29 09:43:48 Zgłoś nadużycie
Anonim
Suchość i zmieniony zapach często występuje u mnie po okresie, wtedy robię sobie kilkudniową kurację invagiem, globulki zakwaszają pochwę, nawilżają i chronią przed bakteriami, uważam że warto profilaktycznie stosować probiotyki.
Dodano: 2014-09-20 15:30:01 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×