#feelingnuts - akcja promująca badanie jąder

Wiele się mówi o raku damskich narządów płciowych, lecz tak naprawdę mężczyźni też nie mogą zapominać o badaniach! Rozpoczęto akcję promującą sprawdzanie jąder przez mężczyzn. Zobaczcie, na czym ona polega.

#feelingnuts - akcja promująca badanie jąder

#feelingnuts - akcja promująca badanie jąder


W Polsce i na świecie prężnie działają instytucje propagujące konieczność wykonywania badań profilaktycznych szczególnie damskich narządów płciowych. Możemy wykonywać m.in. darmowe badania mammograficzne czy cytologię, a o konieczności ich regularności na pewno słyszała każda z pań. Tymczasem ile wiemy o badaniach męskich narządów? Czyżby ich rak omijał szerokim łukiem? Nie, mężczyźni rozmawiają o swoich jądrach, ale najczęściej w zupełnie innym aspekcie niż badania profilaktyczne, a ich również rak nie oszczędza.

W związku z licznymi, nie zawsze miłymi rozmowami panów na temat ich męskości, zapewne niejednej z Was źle się kojarzy obrazek, na którym to mężczyzna trzyma się za swoje jądra. Jednak tym razem tego typu widok nabrał zupełnie innego znaczenia, ba! Możemy w takiej pozie zobaczyć takie gwiazdy jak Hugh Jackman, czy Neil Patrick Harris. Gwiazdy i nie tylko one, wykonują zdjęcie trzymając się za jądra i tagując je właśnie jako #feelingnuts.

Chodzi o to, że mężczyźni nie lubią rozmawiać o swoich narządach, a co dopiero mówić o tym, że może być z nimi coś nie tak. Ponadto nie lubią ich badać - szczególnie jeżeli lekarzem jest kobieta. Poza tym aby w Polsce przebadać krocze należy pójść do lekarza rodzinnego, wziąć skierowanie i dopiero potem zapisać się do urologa... może się odechcieć.

Nie można jednak zapominać, że jest to niezwykle ważne badanie, ponieważ wcześnie wykryte zmiany możemy wyleczyć! Mężczyźni również mogą samodzielnie badać jądra podobnie jak kobiety piersi, a w momencie wyczucia np. zgrubienia powinni zwrócić się do lekarza. Właśnie poprzez zdjęcia, na których mężczyźni trzymają się za krocze, próbuje się zwrócić uwagę na konieczność badania męskich narządów płciowych!

Akcję zapoczątkowało nagranie vlogera, Furiousa Pete, który to zachorował na raka jądra, a na swoim kanale opublikował film, w którym opowiada o chorobie, leczeniu oraz swoim samopoczuciu w tym czasie.

Film możecie obejrzeć tutaj:
Zobaczcie również zdjęcia gwiazd, które przyłączyły się do akcji

#feelingnuts - akcja promująca badanie jąder

#feelingnuts - akcja promująca badanie jąder

#feelingnuts - akcja promująca badanie jąder

#feelingnuts - akcja promująca badanie jąder

Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: YouTube/ TwitterDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 13.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar