Gdy kaszel nie daje spać

Męczący kaszel uniemożliwia spokojny sen. Nie tylko Tobie, ale i otaczającym Cię osobom. Osiąga poziom nawet 70-90 decybeli – to tyle, ile wiertarka udarowa! Może przeszkadzać wszystkim domownikom, a nawet sąsiadom. Co więcej, wybudzanie spowodowane męczącym kaszlem, potrafi zdezorganizować kolejny dzień. Sprawdźcie, jak sobie z nim poradzić.

kaszel

Kaszel jest naturalnym mechanizmem obronnym. Często jest objawem uciążliwych infekcji górnych dróg oddechowych. Sen powinien przynosić odprężenie, które jest szczególnie niezbędne dla prawidłowego procesu zdrowienia organizmu. Warto pamiętać, że głośny kaszel utrudni życie nie tylko Tobie, ale również pozostałym domownikom czy nawet… sąsiadom zza ściany. Zamiast mierzyć się rano ze wzrokiem zmęczonych osób z Twojego otoczenia, walcz z uciążliwymi kaszlmarami!

Zamień kasłankę na kołysankę

Kaszel jest fizjologicznym odruchem pozwalającym na usunięcie ciał obcych i wydzieliny z dróg oddechowych, więc generalnie nie powinien być on hamowany. Niemniej jednak w sytuacji, gdy mamy do czynienia z kaszlem wywołanym infekcją, który występując w godzinach nocnych może być bardzo wyczerpujący, powinniśmy go powstrzymać.

Co możesz zrobić by Twoje dni i noce były spokojniejsze? Na początek skorzystaj z kilku sprawdzonych rozwiązań:

•    Przewietrz pokój oraz dostosuj panującą w nim temperaturę. Zwróć uwagę by nie przekraczała ona 19-20 stopni. Podczas spania takie warunki zapewnią Ci maksymalny komfort.

•    Wilgotność powietrza powinna być nieco wyższa niż normalnie. Skorzystaj z mokrego ręcznika, który położony na kaloryferze, pomoże nawilżyć pomieszczenie, w którym przebywasz .

•    Sięgnij po Theraflu Kaszel w formie syropu, który szybko się wchłania, a dzięki zawartości cytrynianu butamiratu może być stosowany bez względu na porę dnia, nawet wieczorem po godzinie 18:00, gdy nadejdzie czas na zasłużony odpoczynek i odrobinę relaksu. Dzięki maksymalnej dawce substancji aktywnej  o dowiedzionej skuteczności – cytrynianowi butamiratu – hamuje odruch kaszlu i rozszerza oskrzela, co przynosi dodatkową ulgę i ułatwia oddychanie. Tym samym, Theraflu Kaszel zwalcza kaszel zarówno w dzień, jak i w nocy.

Każda z tych czynności ulży Tobie i Twoim bliskim w nocnym cierpieniu. Pamiętaj jednak, że kaszel nie jest samoistną jednostką chorobową. Najczęściej jest objawem infekcji wirusowych – przeziębienia czy grypy. Najgorsze, co możesz zrobić to… nic nie robić!


Theraflu_Kaszel.jpg


Źródło/ Foto: Mat. prasowe


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 27.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (5)

Awatar
Anonim
Od trzech dni podaję dziecku fosidal na kaszel, do tego nacieram mu plecy i dokładnie oklepuję. Sama chyba też coś od niego podłapałam, bo już zaczynam kichać. W razie czego wszystkie leki są już w domu.
Dodano: 2017-11-27 10:03:05 Zgłoś nadużycie
Anonim
Na mnie najlepiej działają leki wziewne. Przy poważniejszym kaszlu stosuję Benodil, żeby zmniejszyć obrzęk i zatrzymać stan zapalny. Dodatkowo jestem astmatykiem, więc mam specyficzne leczenie.
Dodano: 2017-05-18 13:06:33 Zgłoś nadużycie
Anonim
Kaszel nie jest czymś złym, mimo to nie należy go lekceważyć. Trzeba pamiętać, że to stan zapalny jest jego przyczyną i to z tym należy walczyć. Odpowiednia profilaktyka przy katarze, inhalacje i przeciwzapalny fosidal zrobią swoje a kaszel ustąpi.
Dodano: 2016-11-12 13:49:02 Zgłoś nadużycie
Anonim
Dicotuss baby to faktycznie bardzo dobry syrop na kaszel. Mój synek miał nocne napady kaszlu i żaden lek nie chciał mu pomóc. Farmceutka w aptece poleciła mi właśnie dicotuss i od razu pomógł. Synek mógł spokojnie spać
Dodano: 2016-03-09 19:39:01 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja mam swoją sprawdzoną metodę w takim przypadku gdy kaszel męczy w nocy a mianowicie Dicotuss Baby. Bez problemu uśmierza kaszel i nawilża błony śluzowe, dzięki czemu cała noc jest przespana
Dodano: 2016-01-11 00:50:30 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×