Gdzie jest najwięcej bakterii?

Wstrząsa Wami dreszcz na myśl o bakteriach? Okazuje się, że macie z nimi do czynienia częściej niż myślicie. Zobaczcie na których artykułach codziennego użytku aż roi się od bakterii.

Gdzie jest najwięcej bakterii?

Gdzie jest najwięcej bakterii?


Każdy wie, że bakterie po prostu są i powodują różnego rodzaju choroby. Tak naprawdę nie widzimy ich gołym okiem, dlatego największy dreszcz odrazy przechodzi nas kiedy ktoś nam je pokaże pod mikroskopem. Wiele osób ma na ich punkcie fobię, lecz czy tak naprawdę można od nich uciec? Zobaczcie najbardziej zaskakujące miejsca, na których znajdziecie największe skupiska bakterii.

Suszarka do włosów - wydaje się Wam, że po prostu suszymy nią włosy i tyle? Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że w jej wentylatorach kryją się bakterie! Z tej samej grupy przyrządów największą obecnością bakterii cieszy się prostownica. Dlaczego? Ponieważ to właśnie na niej pozostają resztki różnego rodzaju kosmetyków do stylizacji, które zapominamy potem usunąć. Jeżeli już jesteśmy przy kwestii włosów, to wiecie, że wiele bakterii czai się również w salonach fryzjerskich? Pomijając narzędzia, czyhają one również na samych rękach stylisty, czy na ręcznikach, których używa.

Depilacja bikini - wiecie, że kiedy udajecie się do salonu kosmetycznego np. na depilację woskiem, tam na Was również czeka cała rzesza bakterii? Kryją się one na przyrządach i chociażby leżankach, czy stolikach, na których pozostają bakterie naskórków wielu osób. Ważne jest aby osoba wykonująca zabieg miała na rękach rękawiczki, a łóżka były pokryte papierowymi ręcznikami, bo o dezynfekcji narzędzi chyba nikomu nie trzeba mówić.

Szczoteczka do zębów to bardzo intymna rzecz, a jednak to właśnie ona należy do miejsc najbardziej pokrytych bakteriami. Zapewne zastanawia Was ten fakt, ale odpowiedź jest bardzo prosta - zazwyczaj jest ona w łazience, gdzie niedaleko znajduje się toaleta, często są tam również włosy, a poza tym kiedy krwawią nam dziąsła, krew znajduje się również na niej, nie wspominając o milionach bakterii z jamy ustnej, które w sobie zawiera siłą rzeczy, wszak takie jej zadanie. Częsta wymiana szczoteczki to nie fanaberia, a dobra rada. Nie zapominajmy także o pojemnikach, w których ta się znajduje, ponieważ w ociekającej wodzie również są bakterie!

Gdzie jest najwięcej bakterii?

Gdzie jest najwięcej bakterii?


Kosmetyki - one również należą raczej do intymnych rzeczy, lecz zauważcie, że zazwyczaj są zamknięte w słoiczki, czy kasetki, które często otwieramy narażając je na przedostanie się bakterii, nie wspominając o tym ile razy nam się przydarza poprawianie makijażu w ciągu dnia, co zazwyczaj robimy za pomocą palców, na których to przenosimy miliony bakterii. Pamiętajmy też, że wykonując makijaż za pomocą pędzli, na nich też zbierają się całe rzesze zarazków, które są zmiatane m.in. z naszej twarzy.

Słuchawki - większość z Was wkłada je do uszu, więc mają one ścisły kontakt z woskowiną, a czy komuś z Was przyszło do głowy aby je wyczyścić? Nie? Skupisko bakterii gotowe.

Torebki i portfele - obrzydza Was zapach brudnej osoby w autobusie, czy gdziekolwiek indziej? Pomyślcie - zaraz kładziecie na jej miejscu swoją torebkę, którą następnie stawiacie na blacie kuchennym, czy na łóżku. Teraz sobie wyobraźcie, że to co Was obrzydzało, po części sami położyliście w miejscu gdzie zaraz będziecie jeść, czy spać. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że tam się czai cała rzesza bakterii.

Wydaje się racjonalne, prawda? A jednak często zapominamy o tych skupiskach bakterii.

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 05.08.2014 (aktualizacja: 2014-08-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar