Gruszki i ich właściwości odżywcze i zdrowotne - Dlaczego warto je jeść?

Sezonowe owoce to coś, z czego powinniśmy korzystać jak najczęściej. Jakie właściwości odżywcze i zdrowotne mają gruszki? Zobaczcie.

gruszki.jpg

Gruszki i ich właściwości odżywcze i zdrowotne - Dlaczego warto je jeść?

 

Każda pora roku rządzi się własnymi prawami, a nasz organizm w różnych okresach potrzebuje innych składników odżywczych. Sezonowe owoce to coś, co natura daje nam, byśmy z tego korzystali, dlaczego więc mamy tego nie robić?

Składniki odżywcze w gruszkach 

Przede wszystkim jedzenie gruszek pozytywnie wpływa na pracę mózgu. Dzięki zawartości boru jedzenie tych owoców poprawia pracę szarych komórek, a także koncentrację. Co więcej, badania pokazały także, że regularne jedzenie gruszek może zmniejszać ryzyko udaru mózgu.

Zobacz też: BORÓWKI I ICH NIEZWYKŁE WŁAŚCIWOŚCI - DLACZEGO WARTO JE JEŚĆ? 

Bardzo ważnym składnikiem gruszek, który wyróżnia je od innych owoców jest duża zawartość jodu. Pierwiastek ten pozytywnie wpływa na działanie tarczycy. Gruszki zawierają także spore ilości potasu, dzięki czemu pomagają skutecznie walczyć z nadciśnieniem. To bogate źródło witamin, między innymi tych z grupy A, B, oraz C i PP.

 

Właściwości lecznicze gruszek 

Gruszki oprócz składników odżywczych mają także ważne właściwości lecznicze. Przede wszystkim należy zdementować mit - gruszki nie są ciężkostrawne. Ich lecznicze zastosowanie jest znane już od bardzo dawnych lat.

Gruszka ma właściwości przeciwgorączkowe, dlatego napar z tych owoców zleca się przy przeziębieniu, bólach głowy, męczącym kaszlu, czy migrenie. Wywar ma także właściwości,dzięki którym przyśpiesza gojenie się ran i stanów zapalnych

Zobacz też: KARMELIZOWANE GRUSZKI Z OWSIANĄ KRUSZONKĄ 

Dojrzałe gruszki pomagają w walce z zaparciami, natomiast te twarde odmiany, które zawierają większe ilości garbników są zalecane przy uporczywych biegunkach.

Gruszki pomagają także przy stanach zapalnych dróg moczowych, czy kamicy nerkowej.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 09.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×