Grypa żołądkowa - co jeść, aby szybko wrócić do zdrowia?

Mimo że na początku grypy żołądkowej trudno Ci cokolwiek przełknąć, przychodzi taki moment choroby, w którym powinnaś poświęcić swojej diecie szczególną uwagę. Dzięki temu Twój organizm szybko wróci do zdrowia.

grypa.jpg

Zakażenie rotawirusami, mimo że zaledwie trwa jedynie około 3 dni, potrafi skutecznie wyniszczyć cały Twój organizm. Stajesz się apatyczna, odwodniona i w krótkim czasie tracisz apetyt. Mimo to, powinnaś stosować specjalną dietę, która pozwoli Ci załagodzić większość objawów choroby. Przede wszystkim, posiłki spożywane podczas grypy żołądkowej, powinny być lekkostrawne.

Musisz także zadbać o to, aby nie odwodnić organizmu. Mimo że za oknem robi się coraz zimniej, podczas walki z wirusem zrezygnuj raczej z gorącej herbaty, która dodatkowo wysusza organizm. Pierwszego dnia warto zastosować głodówkę. Jeśli chodzi o dzieci, doskonale sprawdzą się wszelkie wywary warzywne. Pamiętaj o tym, aby nie smażyć mięsa czy warzyw - wszystkie posiłki gotuj. Aby miały lepszy smak, najlepiej gotować je na parze.

Jeśli decydujesz się na spożywanie zup, najlepiej miksuj wszystkie składniki. Co ciekawe, istnieje także pewien sposób, który pomaga w większości przypadków- niektórzy biegunkę i mdłości leczą za pomocą... Coca-Coli! Nie wiemy co o nim sądzić, nie próbowałyśmy.

Warto natomiast wiedzieć, że wszystkie posiłki spożywane podczas grypy żołądkowej powinny być podawane w letniej temperaturze. Trzeba je także spożywać w równych odstępach czasu- chodzi o to, aby poprawić pracę żołądka. Warto wypróbować także jagody, które są doskonałą pomocą w walce z biegunką. Do diety możesz wprowadzić banany. Podczas choroby warto mieć pod ręką także zioła- na przykład miętę i szałwię, które działają oczyszczająco i przeciwzapalnie. 

Choremu nigdy nie wolno podawać mleka! Może ono doprowadzić do nasilenia objawów. To samo dotyczy słodkich soków i napojów gazowanych (jak ma się do tego leczenie Colą? Czy w tym szaleństwie jest metoda?).  Jeśli choruje dziecko, pamiętaj że lepiej, aby przez jakiś czas głodowało niż jadło na siłę - to może mu dodatkowo zaszkodzić.

Nawet jeśli czujesz, że wróciłaś już do zdrowia, warto jeszcze przez kilka dni stosować lekkostrawną dietę. Powoli możesz wprowadzać do jadłospisu nowe składniki, jednak stanowczo odradzamy spożywanie roślin strączkowych (fasoli, grochu i bobu). 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 06.12.2016 (aktualizacja: 2016-12-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Pierwsze co robię przy biegunce i wymiotach, nawadniam się. W takich sytuacjach pomaga mi orsalit, płyn chroni przed odwodnieniem, uzupełnia elektrolity i stawia na nogi. Następnie lekki posiłek i probiotyk.
Dodano: 2017-01-30 21:30:36 Zgłoś nadużycie
Anonim
a propos coca cola - odczekaj az caly gaz zniknie i pij po kilkA Lykow cO KILKA MINUT.
Dodano: 2017-01-04 19:30:23 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×