Higiena miejsc intymnych to podstawa

O higienę trzeba dbać niezależnie od jakichkolwiek czynników. Zobaczcie, o czym warto pamiętać i jakie kosmetyki nam w tym pomogą.

Higiena miejsc intymnych to podstawa

Higiena miejsc intymnych to podstawa


Miejsca intymne kobiet są niezwykle wrażliwe i narażone na wszelkiego rodzaju zapalenia, zakażenia, czy grzybice, dlatego też należy szczególnie o nie dbać. Najwięcej zagrożeń czeka na nas w czasie wyjazdów, lecz musimy mieć się na baczności również w codziennych sytuacjach, ponieważ na pewno i Wam zdarza się np. korzystać z publicznych toalet, a to wprost skupisko zagrożeń.

Jeżeli już mowa o publicznych wc, to dbanie o higienę rozpocznijmy od papierowych nakładek na sedes, które możemy bez problemu nosić przy sobie w torebce. Jeżeli jednak takowych nie posiadamy, z pomocą przyjdzie zwykły papier toaletowy czy chusteczki higieniczne, którymi możemy pokryć deskę sedesową. Zapewne niejednokrotnie może się przydarzyć również "pluśnięcie" wody, które dostaje się w okolicę miejsc intymnych, a jak wiadomo, tam kryje się całe skupisko bakterii, dlatego też warto mieć przy sobie chusteczki do higieny intymnej, które skutecznie oczyszczą skórę.

Również toaleta w domu nie jest sterylna, jeżeli nie przeprowadzamy systematycznego czyszczenia. W łazienkach z toaletą zazwyczaj jest zwiększona temperatura, co wynika chociażby z pary wodnej w czasie kąpieli, która sprzyja namnażaniu bakterii, dlatego też pamiętajcie o myciu wc.

Na koniec niezastąpiona czynność, czyli mycie miejsc intymnych. Wydawałoby się to oczywiste, lecz niektóre z nas o tym zapominają. Jest to niezwykle ważne szczególnie podczas okresu, ponieważ to we krwi bardzo szybko namnażają się bakterie. Wysokie temperatury nie tylko w łazience, ale ogólnie, sprzyjają powstawaniu bakteryjnych skupisk na ciele, w tym w miejscach intymnych, dlatego w ciepłe dni, czy po intensywnym wysiłku fizycznym należy szybko wskoczyć pod prysznic.

Jeżeli mowa o kąpieli, to warto do niej zastosować odpowiednie płyny i żele, które zwiększą odporność na bakterie naszych miejsc intymnych, a także złagodzą podrażnienia, czy przywrócą prawidłowe pH skóry. Pamiętajcie też, że niewskazane jest stosowanie mydeł, ponieważ te wysuszają skórę i mogą przyczyniać się do powstania nawet zapaleń.


Zobaczcie kosmetyki do higieny intymnej, po które warto sięgnąćHigiena miejsc intymnych to podstawaHigiena miejsc intymnych to podstawaHigiena miejsc intymnych to podstawa Higiena miejsc intymnych to podstawa

Higiena miejsc intymnych to podstawa

1. Bielenda, Kremowa emulsja do higieny intymnej Żurawina

Cena:
ok. 13 zł/ 300 ml

2. AA Intymna, Płyn do higieny intymnej FRESH

Cena:
ok. 15 zł/ 300 ml

3. Lirene, Łagodzący płyn do higieny intymnej - rumianek

Cena:
ok. 13 zł/ 300 ml

4. Facelle, Chusteczki do higieny intymnej

Cena:
ok. 4, 40 zł


Higiena miejsc intymnych to podstawa Higiena miejsc intymnych to podstawa Higiena miejsc intymnych to podstawa

Higiena miejsc intymnych to podstawa

1. Farmona, Herbal Care Kremowa emulsja do higieny intymnej Kora dębu

Cena:
ok. 7, 50/ 300 ml

2. Dove, Płyn do higieny intymnej Intimo Fresh Care

Cena:
ok. 11 zł/ 250 ml

3. Eveline, Żel do Higieny Intymnej LactaMED™ do codziennego stosowania dla kobiet w każdym wieku

Cena: ok. 14 zł/ 250 ml

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock/ Mat. prasowe
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 27.08.2014 (aktualizacja: 2014-08-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×