Hipnozą w nałogi

Słyszałaś, ze w rzucaniu palenia pomocna może być hipnoterapia. Zastanawiasz się jednak, czy to metoda wiarygodna i bezpieczna…

Hipnozą w nałogi


Blisko połowa palaczy próbuje pokonać nałóg bez „wspomagania” – trwały sukces, który oznacza abstynencję trwającą przynajmniej rok, odnosi tylko 4-7%. Terapia zastępcza w postaci gum, pastylek czy plastrów z tzw. terapeutyczną nikotyną zdolna jest poprawić ten wynik do 25%, a sięgnięcie po specjalne leki na receptę – do 35%. Seanse psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CBT) mogą zwiększyć szanse na sukces do 50%, zaś poddanie się hipnozie – wg niektórych źródeł, nawet do 70%. Chcesz spróbować? Śmiało! Nie oczekuj jednak od hipnoterapeuty, że niczym czarodziej, szast-prast, rozprawi się sam z twym problemem.

DAJ SOBIE KLAPSA

Dobrze wiesz, jak bardzo papierosy szkodzą, a mimo to wciąż palisz. To typowe dla uzależnień blokowanie negatywnych informacji dotyczących własnego nałogu przezwyciężyć może hipnoterapia – szczególna odmiana psychoterapii. W jej trakcie człowiek jest konfrontowany ze wszystkimi negatywnymi skutkami uzależnienia (zdrowotnymi, emocjonalnymi, finansowymi, społecznymi), zaś jego motywacja do rozstania się z nałogiem ulega wzmocnieniu. Poddanie się hipnozie pomaga też zrozumieć, co w istocie kryje się pod nałogiem.

Tekst: Wilga Łęcka

Więcej w kwietniowym wydaniu magazynu SHAPE!Dodał(a): Redakcja , Wtorek 01.03.2011 (aktualizacja: 2011-07-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
klaudia300894
tego problemu akurat ja nie mam ...
nie chce palic !!
Dodano: 2011-10-02 11:02:53 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×