Hula Hop - czyli powrót do przeszłości

Kiedyś kręciło się nim dla zabawy, nie myślałyśmy o talii osy, jędrnych udach i płaskim brzuchu. Przyszedł czas przeprosić zabawkę za rzucenie ją w kąt i wykorzystać jej potencjał!

Hula Hop - czyli powrót do przeszłości

Hula Hop - czyli powrót do przeszłościJak się okazuje hula hop jest świetnym sprzętem gimnastycznym! Co najważniejsze możemy mieć je w domu i kręcić kiedy tylko nam się żywnie podoba. Działa ono wyszczuplająco na talię, ujędrnia ramiona, a nawet pozytywnie wpływa na kręgosłup. Modeluje również nogi, ramiona i pośladki, także nic tylko kręcić!. W celu utrzymania koła na wysokości talii, trzeba mocno napinać mięśnie brzucha wzmacniając je w ten sposób, że odzyskują sprężystość. Kręcąc hula hop kształtują się zasadniczo pośladki i brzuch.

Kliknij żeby nie zapominać o owocach!

Na rynku dostępne są hula hop w nieco innej wersji niż te, które pamiętamy z dzieciństwa. Zostały wymyślone właśnie z myślą o ćwiczeniach i lepszych efektach. Do obręczy koła umocowane są wypukłe kulki które podczas kręcenia sprawiają lekki ból, ale przy okazji robią masaż, rozbijają cellulit i modelują talię.  


Hula Hop czyli powrót do przeszłościKliknij i zobacz modne fryzury ślubne!

Coraz częściej zaczęto używać hula hop podczas zajęć fitness. Dla tych, które zapomniały jak to się robi, zajęcia przy użyciu hula hop polegają głównie na kręceniu plastikową obręczą w pasie, na szyi lub na kończynach. Aby rozpocząć ćwiczenia z hula hop, stajemy w lekkim rozkroku, kolana są lekko ugięte, koło nakłada się na wysokość talii, następnie wprawia się je energicznie w ruch. W celu utrzymania hula hop w ruchu trzeba cały czas poruszać biodrami w bok i do przodu lub do tyłu, przenosząc jednocześnie ciężar z jednej nogi na drugą.

Cena takiego urządzenia waha się między 30 a 80 złotymi w zależności od masażu (czyli wypukłych kulek), który chcemy posiadać.

Kliknij i przeczytaj co plamy mówią o ludziach i jak się ich pozbyć!


Dlatego zamiast siedzieć i patrzeć jak wasze dzieci energicznie kręcą, przyłączcie się do zabawy i połączcie przyjemne z pożytecznym.
ID galerii:1108


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Joanna Szczepan , Środa 13.02.2013 (aktualizacja: 2013-02-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Kavi
Ja hula hop lubię, ale moja koleżanka z pracy używała tego z wypustkami i potem miała siniaki na brzuchu...
Dodano: 2013-05-16 09:19:58 Zgłoś nadużycie
runa
Ja nigdy nie przepadałam za hula hop , nie wiem czemu
Dodano: 2013-02-18 13:29:22 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×