Ile można przybrać na wadze po fast foodach i bez ruchu?

Sprawdzono to na ochotnikach. Wyniki są zatrważające.

Ile można przybrać na wadze po fast foodach i bez ruchu?

Wiele się mówi o szkodliwości fast foodów, ale nie każdy bierze to pod uwagę. 6 mężczyzn postanowiło sprawdzić, jakie skutki niesie spożywanie tego jedzenia oraz brak aktywności fizycznej, a to wszystko jedynie przez tydzień - co dopiero na dłuższą metę?

W ten sposób chciano zaprezentować, jak wygląda dieta niektórych Amerykanów i jak szybko przez nią przybierają oni na wadze. Naukowcy zgodnie twierdzą, że otyłość jest coraz bardziej powszechna i to nie tylko w Stanach Zjednoczonych, a jej skutki objawiają się poprzez wiele problemów zdrowotnych.

6 ochotników, którzy zgłosili się do eksperymentu, na czas jego trwania zostało przyjętych do szpitala i było pod stałą kontrolą naukowców. Przez 7 dni spożywali oni potrawy ociekające tłuszczem i inne niezdrowe dodatki, co w sumie dawało ok. 6 tys. kalorii dziennie. Były to w 50% węglowodany, 35% tłuszcze i w 15% białka. Co więcej, nie mogli być aktywni fizycznie, ponieważ przez to spaliliby nadprogramowe kalorie, zatem leżeli w łóżkach i oglądali telewizję.

Zobaczcie także: "Drogie Grubasy" - filmik pewnej YouTuberki wzbudził kontrowersje w sieci

Jak można się spodziewać, nastąpił spory przyrost masy ciała, ale czy pomyślelibyście, że wyniósł on średnio 3,5 kilograma? I to zaledwie w ciągu 7 dni. Ponadto u ochotników stwierdzono symptomy cukrzycy typu 2. Wzrost produkcji insuliny nastąpił już 2 dnia eksperymentu.

Przy tego typu stylu życia pojawiają się też problemy z układem trawiennym i nerkami.

Zobaczcie także:Źródło: DailyMail
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Natalia , Wtorek 15.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
schudłam 13kg stosując do diety tabletki Slimcea. Czytałam o nich w moim kobiecym piśmie. Zamówiłam i po 3 miesiącach miałam już taki efekt. Jestem bardzo zadowolona.
Dodano: 2015-09-16 11:10:31 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×