Ile powinnaś ważyć? Zobacz jaka jest Twoja idealna waga

Idealną wagę można policzyć dla każdego z osobna. Takie wyliczenie jest najlepsze, gdyż zakłada nie ogólne standardy, ale to ile powinna ważyć konkretna osoba.

Ile powinnaś ważyć? Zobacz jaka jest Twoja idealna waga

Ile powinnaś ważyć? Zobacz jaka jest Twoja idealna waga

Wiele kobiet uważa, że są albo za grube, albo za chude. Jak to obliczają? A no właśnie najczęściej porównując się z innymi lub patrząc na ogólne statystyki, które nie biorą pod uwagę indywidualnych preferencji. Jak zatem policzyć idealną wagę dla konkretnej osoby?

Przede wszystkim, zanim zaczniesz się ważyć i ustalać idealną wagę, musisz wiedzieć, że stwierdzenie "mam po prostu grube kości" wcale nie jest fałszywe. Okazuje się, że można być grubo-, średnio-, lub drobnokościstą osobą. To nie pozostaje bez znaczenia dla naszej wagi - może ją zwiększać nawet o 4,5 kg. Jak sprawdzić, czy nasze kości są grube czy też nie? Należy zmierzyć obwód naszego nadgarstka i sprawdzić w tabeli, która zależnie od wzrostu, określa jaki typ kości posiadasz.

By dokonać dobrego pomiaru idealnej wagi, musisz także ustalić przynajmniej mniej więcej, jaka jest zawartość tłuszczu w Twoim ciele. Możesz to zrobić korzystając ze specjalnej wagi, która od razu ustali jaki jest procentowy udział tłuszczu w twojej masie ciała. Często takie wagi stoją w klubach fitnessu, siłowniach, czy na basenach.

obliczanie wagi.jpg

Dowiedz się jaka jest Twoja idealna uśredniona waga

Możesz także skorzystać z trochę mniej dokładnego "domowego" pomiaru. Najpierw musisz zmierzyć swój obwód bioder, następnie stojąc prosto, musisz złapać wałek tłuszczu na brzuchu, najlepiej palcem wskazującym i kciukiem. Jeśli Twój obwód ciała wynosi więcej niż 80 cm, a wałeczek, który udało Ci się złapać mierzy nawet około 5 cm, to potencjalnie musisz zrzucić co najmniej 4,5 kg. Lepiej jednak skorzystać z dokładnych pomiarów, by mieć pewność, co do wyniku.

Dopiero mając te wcześniejsze dane możemy próbować określić swoją idealną wagę. Jak to zrobić w domowych warunkach? Istnieje pewien wzór obliczeń, który wskazuje jaka jest potencjalna idealna waga danej osoby

Musisz odmierzyć swój wzrost, a od tych centymetrów odjąć 152. Wynik, który otrzymasz musisz teraz pomnożyć przez 1,97 i do rezultatu dodać 100. Wszystko podziel przez 2,2, a wynik który otrzymasz jest Twoją uśrednioną idealną wagą. 

Zobaczcie także: 


Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 29.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar