Im mniej jesz tym bardziej... tyjesz?! Oto kilka ważnych faktów

Okazuje się, że nieodpowiednie ilości jedzenia i zbyt mało kalorii może zdecydowanie utrudnić odchudzanie. Jak to możliwe?

ilość kalorii.jpg

Proces odchudzania i wprowadzania zdrowej diety nie jest wcale taki prosty. Wiele osób uważa, że wystarczy ograniczyć ilość kalorii, być w tym wytrwałym, a waga będzie leciała w dół i w końcu osiągniemy upragnioną szczupłą sylwetkę.

Pozornie tak się stanie, ale po pewnym czasie, w najlepszym wypadku czeka nas efekt jojo, a w najgorszym możemy skutecznie rozregulować nasz metabolizm i pracę całego organizmu.

Zobacz też: DIETA BEZGLUTENOWA POMAGA SCHUDNĄĆ, CZY TO TYLKO MIT?

Jeśli nie dostarczamy naszemu ciału odpowiedniej dawki kalorii, określonej w PPM (Podstawowa Przemiana Materii), którą z łatwością można obliczyć przy pomocy internetowych kalkulatorów, to nasz organizm zwyczajnie nie jest w stanie normalnie funkcjonować, a narządy wewnętrzne nie dostają odpowiedniej ilości energii, by móc prawidłowo pracować. 

 

Takie działanie sprawia, że nasz ciało przerzuca się na oszczędny tryb i powoli, zamiast spalać, odkłada tłuszcz, by czerpać z niego w czasie, gdy nie będzie miał już z czego brać energii. Niestety, w pierwszej kolejności organizm zabiera się w takim przypadku za spalanie naszych mięśni, w których zgromadzone jest najbardziej wartościowe białko, dające najwięcej energii.

Zobacz też: JAKA JEST NAJSKUTECZNIEJSZA DIETA? NAUKOWCY ZNALEŹLI ODPOWIEDŹ

Jeśli więc jemy za mało, nasz organizm zamiast pozbywać się tłuszczu odkłada go jak najwięcej. Wtedy każda większa dawka kalorii na jaką pozwolimy sobie w chwili "słabości" od razu chomikowana jest przez ciało w postaci tkanki tłuszczowej.

Podstawą zatem do zdrowego i skutecznego odchudzania jest przede wszystkim nieprzekraczanie tej osobiście dla każdego obliczanej liczby kalorii PPM. Dzięki temu nie tylko zdrowo stracimy tkankę tłuszczową i zachowamy zdrowo funkcjonujący organizm.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Thinkstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 11.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Oczywiście,że można jeść wszystko jednakże warto wykonać badanie DNA genetic lab aby wraz z raportem z niego otrzymać szczegółowy wykaz zaleceń żywieniowych podporządkowany naszemu organizmowi.
Dodano: 2016-02-27 17:38:44 Zgłoś nadużycie
Anonim
Tak to prawda jedzenie za mało może spowodować to, że waga się zatrzyma. Prawidłowe odchudzanie to nie jest niejedzenie w ogóle tylko jedzenie określonej ilości kalorii. Wartość ta musi być odpowiednia czyli nie może to być ani za dużo ani za mało kalorii. Jeżeli jesz za mało to twój organizm przestawi się w tryb magazynowania kalorii zamiast ich spalania. Organizm magazynuje tłuszcz bo boi się, że przyjdą gorsze czasy i nie będzie miał z czego czerpać energii. Więcej na blogu we wpisie nie mogę schudnąć.
Dodano: 2016-02-26 13:51:08 Zgłoś nadużycie
Anonim
ja tam uważam że można jeść wszystko tylko w odpowiednich ilościach lub jak mam na coś ochote to kupuje i jem. np najdzie mnie na chipsy to kupie i zjem,a nie narzekam ze tucza...chce cos zjesc to jem
Dodano: 2015-12-14 15:53:12 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×