Infekcje wirusowe skóry

Infekcje wirusowe skóry mogą przytrafić się każdej z nas. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, w jaki sposób powinnaś z nimi skutecznie walczyć!

infekcje wirusowe skóry

Infekcje wirusowe skóry należą do najmniej przyjemnych dolegliwości. Możesz nabawić się ich w najmniej oczekiwanym miejscu. Na szczęście są sprawdzone sposoby, aby szybko i efektywnie je pokonać.

Brodawki wirusowe

Najczęściej pojawiają się na na rękach oraz na stopach. Czasami możesz pomylić je z często pojawiającymi się odciskami na skórze. Jedną z odmian brodawek są kłykciny kończyste, które dotykają przede wszystkim osoby dorosłe. Występują w okolicach moczowo-płciowych. Mogą osiągać duże rozmiary, przypominające kalafiorowe narośla.

Kolejnym rodzajem brodawek są tzw. brodawki płaski. W tym przypadku w większości zachorowania dotykają osoby młode. Wyrastają przeważnie na twarzy i dłoniach.

JAK WYGLĄDA LECZENIE?

Leczenie brodawek wirusowych polega przeważnie na rozpuszczeniu pogrubionej warstwy rogowej. Istnieje również możliwość zamrożenia brodawki ciekłym azotem.

Zakażenia opryszczkowe

Głównym winowajcom odpowiedzialnym za zakażenia opryszczkowe jest wirus Herpes simplex. Najbardziej widocznym objawem choroby są pojawiające się pęcherzyki. Zdarza się, że pierwsza infekcja, która pozostaje niestety nierozpoznana pojawia się już w okresie dzieciństwa. Nawrotom choroby sprzyjają stany osłabienia organizmu.

JAK WYGLĄDA LECZENIE?

Stosuj blokery na ciało przed ekspozycją na słońce. Nigdy nie decyduj się na otwieranie pęcherzyków opryszczki, a nawet na ich dotykanie palcami. W aptece znajdziesz specjalne maści, które pomogą Ci pozbyć się wirusa. Nakładaj je starannie na dotknięte chorobą miejsce za pomocą patyczka kosmetycznego.

Tekst: Emilia Czaczkowska

Źródło: MilionKobiet.pl

Korzystałam z książki "Pielęgnacja ciała" Sabine Bender

Wydawnictwo MedPharm Polska


Przeczytaj również:

Wygraj walkę z upławami

Wysoki cukier i co teraz?

Tyrozyna na ratunek cukrzycy
Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Czwartek 09.02.2012 (aktualizacja: 2012-02-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×