Jak często chorujemy na przeziębienie i grypę?

Sezon na przeziębienia i grypę powoli się rozpoczyna. Jak często chorują Polacy i co najbardziej im wtedy przeszkadza?

Jak często chorujemy na przeziębienie i grypę?

Jak często chorujemy na przeziębienie i grypę?

Zbliża się zima, a za oknem pogoda jest coraz mniej przyjemna. To normalne, że przy niskiej temperaturze na zewnątrz znacznie łatwiej o przeziębienie i grypę. Jednak jak często chorują Polacy?

Wyniki przeprowadzonych przez Vicks Global Survey badań są dość zaskakujące. Otóż okazało się, że aż ponad 96 procent z nas choruje na przeziębienie lub grypę nawet pięć razy w ciągu jednego roku. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy z tymi chorobami zmagało się aż prawie 83 procent badanych.

Co najbardziej dokucza nam podczas przeziębienia? Otóż 91 procent uczestników badania zgodnie stwierdziło, że najbardziej przeszkadza im cieknący nos, kaszel oraz ból gardła. To jak wiadomo najbardziej podstawowe objawy przeziębienia, dlatego nikogo nie dziwią takie odpowiedzi.

Polacy mają także dość dużą skłonność do samodzielnego leczenia, gdyż ponad 60 procent respondentów deklaruje, ze kupuje leki bez recepty już w momencie, gdy pojawią się pierwsze symptomy przeziębienia.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 29.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
grypę miałam raz w życiu i długo ją zapamiętam. Dużo częściej choruję na oskrzela, dlatego mam w domu nebuizator. Jak tylko zaczyna się kaszel wprowadzam syrop i inhalacje z majeranku lub soli fizjologicznej. Chyba, że lekarz po osłuchaniu sugeruje lek przeciwzapalny, taki jak Benodil. Wtedy dwa razy dziennie nebulizacja i prawidłowe oklepywanie pleców.
Dodano: 2017-05-18 12:53:48 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×