Jak często powinnaś chodzić do toalety?

Zbyt rzadkie sikanie może być niezdrowe! Sprawdź dlaczego!

ThinkstockPhotos-504402479.jpg

Zewsząd można usłyszeć nawoływanie do picia wody - bo to zdrowe, bo filtruje nerki, bo wszystkie gwiazdy piją wodę i dlatego tak dobrze wyglądają. Dlatego sięgamy po wodę, ale jak się okazuje, zbyt często tej wody jest za mało w organizmie. I do tego mamy tendencję do wstrzymywania moczu, co jeszcze gorzej wpływa na nasze zdrowie. 

Zobacz też: Jak często powinniśmy prać pościel? 

To trochę tak jak z jedzeniem w stresie. Wiesz, że musisz zjeść, bo Twój brzuch się domaga, ale jednocześnie dzwoni telefon, terminy się same skracają a maili jest tyle, że nawet nie widzisz końca. A na koniec jeszcze masz wzdęcia albo okropne bóle brzucha. Po prostu zawsze jest reakcja na nieodpowiednie spełnianie potrzeb swojego organizmu. A co się dzieje, gdy wstrzymujesz mocz? Również chorujesz - różnego rodzaju infekcje, ból, a nawet problem z nerkami.

Zobaczcie także: W jakim wieku osiągamy stan szczęścia?

Ile razy dziennie powinno się sikać? Jeśli chodzisz 2 czy 3 razy dziennie to wiedz, że to zdecydowanie za mało. To oznacza, że jesteś odwodniona i potrzebujesz zmienić swoją dietę, szczególnie jeśli chodzi o przyjmowanie napojów. Tak naprawdę Twój organizm oczekuje od Ciebie chodzenia do toalety mniej więcej co godzinę, maksymalnie dwie. Tak wiem, to irytujące, że trzeba tyle chodzić do toalety, jednak aby nerki mogły normalnie funkcjonować, co oznacza, że cały Twój organizm może normalnie działać, powinnaś pić około 2,5 litra wody dziennie.


Po czym rozpoznać, że piję za mało? Jeśli czujesz się bardziej zmęczona niż zwykle, a Twój mocz jest ciemno żółty, to dwa pierwsze sygnały ostrzegawcze, że czas sięgnąć po wodę. Zwykła barwa moczu to półprzezroczysty żółty lub delikatnie żółty. Jeśli taką barwę widzisz w toalecie, nie masz o co się martwić.

Przeczytaj: 11 plusów umawiania się z facetem, który wcześniej był Twoim przyjacielem


Warto wiedzieć również, że można przesadzić z wodą. Pijąc więcej niż 3 litry dziennie (bez upałów i dużego wysiłku organizmu) możesz wypłukiwać z organizmu dobre bakterie, co również w końcu może doprowadzić do infekcji dróg moczowych. Moja rada jest taka: słuchaj uważnie swojego organizmu, on da Ci znać, gdy będzie potrzebował pić i w jakiej ilości.Źródło: Cosmopolitan

Zdjęcie: Thinkstock

ID galerii:2244


Dodał(a): Anna Guzek , Piątek 08.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (6)

Awatar
Anonim
Ja chce zablokować ale jak.
Bo jak sika codzienne powody chory zaraz albo katar albo kręgosłup. Pomóż jak.
Dodano: 2017-09-25 04:44:14 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja chce zablokować ale jak.
Bo jak sika codzienne powody chory zaraz albo katar albo kręgosłup. Pomóż jak.
Dodano: 2017-09-25 04:44:14 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja chce zablokować ale jak.
Bo jak sika codzienne powody chory zaraz albo katar albo kręgosłup. Pomóż jak.
Dodano: 2017-09-25 04:43:53 Zgłoś nadużycie
Anonim
Pic należy zgodnie z pragnieniem!
Dodano: 2017-09-22 13:02:51 Zgłoś nadużycie
Anonim
Bzdura. Polecam poczytać wywiady z urologami - zbyt częste wydalanie moczu prowadzi do zjawiska zwanego nadreaktywnym pęcherzem, plus to, ze prowadzi do wyplukiwania z pęcherza cennych minerałów. Podobno norma (w zależności o indywidualnych predyspozycji) to od 3-8 mikcji (siku) i zero w nocy (chyba, ze jesteś w ciąży).
Dodano: 2017-09-22 13:02:11 Zgłoś nadużycie
Anonim
W ciąży miałam straszliwe zaparcia, szczególnie w drugim trymestrze jak musiałam zażywać tardyferon (żelazo). Znajoma położna poleciła mi provag, który dobrze reguluje prace jelit, dzięki niemu zaparcia przestały mnie męczyć. Kolejnym plusem kuracji był brak infekcji moczowo -płciowych.
Dodano: 2016-04-21 13:18:11 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×