Jak dbać o oczy, gdy długo pracujemy przed komputerem?

Chyba już nikt nie wyobraża sobie dzisiaj funkcjonowania bez komputera, telewizora, czy innych ekranów. Jak jednak dbać przy tym o nasze oczy?

Jak dbać o oczy, gdy długo pracujemy przed komputerem?

Jak dbać o oczy, gdy długo pracujemy przed komputerem?

Nikt nie wyobraża sobie już życia bez komputerów, telefonów, tabletów, czy innych ekranów. Nie byłoby w tym nic złego, gdybyśmy przy tym umieli dbać o nasze oczy. Niestety wielu ludzi lekceważy sobie to, że nasz wzrok jest przesilony i nie zdają sobie sprawy z tego, że jeśli nie da się odpocząć naszym oczom, może to spowodować trwałe ich uszkodzenie...

 

Co zatem powinniśmy robić, by nie zepsuć sobie wzroku i uniknąć noszenia okularów? Przede wszystkim trzeba słuchać swojego ciała i nie lekceważyć jego sygnałów. Bardzo często ignorujemy to, że nasze oczy dają nam znać o tym, że pora na krótką przerwę. Takie działanie prowadzi później do dużego przemęczenia wzroku, pieczenia i łzawienia oczu. Twoje ciało naprawdę dobrze wie, kiedy potrzebna jest mu przerwa, wystarczy, że go posłuchasz i nie zignorujesz.

Poniższe rady są bardzo proste, ale ich zastosowanie naprawdę przyniesie Twoim oczom ulgę i pomoże Ci uniknąć wielu chorób i problemów. A przecież znacznie lepiej jest zapobiegać, niż później leczyć...

praca przed kompem2.jpg

Nie lekceważ problemów z przemęczonymi oczami

Każdy kto dużo pracuje przed komputerem powinien robić sobie krótką przerwę co godzinę. Jak powinna wyglądać taka przerwa? Trzeba wstać od komputera, przejść się, by przykładowo napić się czegoś. Takie przerwy jednak nie wystarczą. Co jakieś 15-20 minut powinno się oderwać wzrok od ekranu komputera i spojrzeć na przedmiot, który jest oddalony od nas, a później na taki, który jest blisko. Dzięki temu ćwiczymy nasz wzrok i chronimy go przed zniekształceniem.

Zobacz też: DOMOWE SPOSOBY NA ZMĘCZONE OCZY

To jednak nie wszystko. Częste mruganie jest bardzo potrzebne. To dzięki niemu nasze oczy się nawilżają, co jest bardzo istotne. Kiedy gałki oczne są przesuszone, odczuwamy pieczenie i duży dyskomfort. Dlatego trzeba starać się mrugać jak najczęściej. Oprócz tego warto od czasu do czasu na kilka sekund zamknąć oczy. Jest to dla nich przerwa, której potrzebują co jakiś czas. Tobie nie przeszkodzi to bardzo w pracy, a Twoje oczy w z pewnością będą Ci bardzo wdzięczne za ten mały gest.

Zobacz też: ZMĘCZONE OCZY - JAK POPRAWIĆ ICH WYGLĄD? 

Jeszcze coś co może trochę zaskoczyć, a mianowicie ziewaj od czasu do czasu. Nie chodzi o to, by dać do zrozumienia szefowi, że praca jest nudna, chodzi o to, że podczas ziewania  rozciągają się i rozluźniają mięśnie szczęk. Jaki ma to związek z oczami? Zbyt spięte mięśnie szczęki, zresztą tak jak i karku, mogą wywoływać czasem nawet bardzo silne bóle głowy oraz uczucie zmęczenia oczu.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 28.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (5)

Awatar
Anonim
czytałam wiele opinii na temat kropli do oczu i stwierdzam, że Starazolin to krople, które są najbardziej polecane ;)
Dodano: 2018-03-15 11:31:35 Zgłoś nadużycie
Anonim
krople do oczu to najlepsze rozwiazanie, bo dlugotrwale i po prostu skuteczne - polecam krople Starazolin sa niebieskie, czerwone, teraz jeszcze doszły kolejne ;) wiec jest w czym wybierac
Dodano: 2017-11-02 12:48:01 Zgłoś nadużycie
Anonim
Osobiście polecam krople do oczu, a jak nosicie soczewki to jeszcze najlepiej użyć jakiegoś dobrego płyny osobiście polecam SoloCare Aqua albo Unica. Z tymże u optyka to różnie bywa z ceną. Ja kupuję na http://www.kontaktowe.pl/ bo mają całkiem dobre ceny i częste darmowe dostawy. Krople do oczu też tam znajdziecie.
Dodano: 2016-10-25 08:58:49 Zgłoś nadużycie
Anonim
Mi pomogła Gold Luteina. Nie narzekam już na ból oczu pracując przy komputerze. Zniknęła też suchość oczu i pieczenie przy sztucznym świetle, które owocowało trudnością w zasypianiu, bo po zamknięciu oczu pieczenie stawało się nie do zniesienia.
Dodano: 2016-06-17 15:58:06 Zgłoś nadużycie
Anonim
Najlepszą metodą na zmęczone oczy jest ich nawilżanie. Dlatego ja regularnie używam kropli niebieski starazolin, które zapewniają mega mocne nawilżenie i łagodzą podrażnienia
Dodano: 2015-08-31 18:01:02 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×