Jak dbać o szczotkę do włosów?

Szczotki do włosów używasz kilka razy dziennie. Jednak jak często myślisz o jej czyszczeniu? Zdecydowanie za rzadko. Szczotka prawdopodobnie jest skupiskiem około 500 bakterii! Sprawdź, jak dbać o odpowiednią higienę i czystość szczotki do włosów!

szczotka do wlosow.jpg

Jak często powinnaś czyścić swoją szczotkę?

Na szczotce zbiera się wszystko- włosy, kurz, resztki produktów do stylizacji, łupież czy pot. Bardzo szybko tworzy się tam ogromne siedlisko bakterii.
Najlepiej by było, gdybyś czyściła swoją szczotkę raz w tygodniu.

Jak dbać o szczotkę z naturalnego włosia?

Usuń włosy, które znajduję się na szczotce.  Następnie wypłucz samo włosie w wodzie z szamponem, możesz nanieść na nie także trochę odżywki. Po kilku minutach spłucz i pozostaw do wyschnięcia włosiem do dołu.
Pamiętaj, że naturalne włosie wymaga szczególnej uwagi- nie mocz w wodzie drewnianej rączki oraz poduszeczki.

Zobacz także: Jak mieć długie, błyszczące włosy

Drewniana szczotka

Z tym rodzajem szczotki należy postąpić podobnie, jak do tej z naturalnym włosiem. Szczególną uwagę zwróć na to, by nie trzymać zbyt długo drewna w wodzie, ponieważ pęcznieje i przez to narzędzie może stać się bezużyteczne.

Pielęgnacja plastikowej szczotki

Przy tym rodzaju szczotki możemy postawić na dowolność. Najpierw usuń ręcznie pozostałe włosy, a następnie zanurz szczotkę w wodzie z szamponem. Możesz także wyszorować ją pastą do zębów, szarym mydłem lub płynem do kąpieli.

Foto: Thinkstock

Zobacz też:

ID galerii:705Dodał(a): , Sobota 07.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×