Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Potrafią odmienić każdy strój, właściwie dobrane są niezwykłą ozdobą. Nie zapominajmy jednak o najważniejszym: okulary przeciwsłoneczne mają przede wszystkim chronić nasze oczy!

okulary przeciwsłoneczne

Zbliża się lato. Czas, w którym do naszych oczu dociera nawet dziesięciokrotnie większa dawka światła niż w zwykłe, pochmurne dni. Na szkodliwe działanie promieniowania UV narażeni są wszyscy, choć z pewnością najwrażliwsze na światło są osoby o niebieskich oczach.

Zagrożeń może być wiele: od zaćmy po raka skóry na powiekach, ale dobór właściwych okularów przeciwsłonecznych może nas przed nimi uchronić.

Okulary najlepiej kupować w salonie optycznym. Należy zwrócić uwagę na znaczek CE – certyfikat UE gwarantujący spełnienie standardów, mówiący , że okulary zostały przetestowane i faktycznie chronią nasz wzrok.

Ogromne znaczenie ma kolor szkieł. Zbyt ciemne okulary mogą wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku. Czarne szkła powodują, że nasze źrenice rozszerzają się i w efekcie dopuszczają więcej światła niż w sytuacji, gdybyśmy okularów w ogóle nie zakładali. Najbezpieczniejszymi odcieniami szkieł są brązowe oraz szare.

Aby ochrona była jeszcze bardziej efektywna, należy wybierać te okulary, których oprawki  również posiadają filtry UV lub osłonki boczne, a szkła są duże i znajdują się blisko oczu.

                                                                                                                         Źródło: MilionKobiet.pl


Przeczytaj także:

Zbawcza moc aloesu

Badaj znamiona

Zadbaj o higienę intymną

Dodał(a): Małgosia Grygiel , Czwartek 14.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×
  • Słońcoodporne maleństwo

    Morze, plaża i... słońce. Albo góry, basen i... też słońce! Twoje dzieci nie mogą się doczekać wyjazdu, a ty zastanawiasz się, co zrobić, żeby słoneczne szaleństwa im nie… czytaj więcej

  • Chroń kolor przed słońcem

    Z czym ci się kojarzy lato? Na pewno ze słońcem. Niestety ono nie kojarzy się dobrze twoim farbowanym włosom. Sprawdź, w jaki sposób powinnaś o nie dbać, kiedy słońce nie daje im taryfy… czytaj więcej