Jak jeść, żeby schudnąć? Kilka wskazówek

Co zrobić, żeby nie przybierać na wadze? Ciekawe odkrycie przynoszą badania brytyjskich naukowców.

dlaczego-warto-jesc-na-siedzaco.jpgOkazuje się, że jeśli chcecie schudnąć, nie wystarczy, że będziecie jadły zdrowo. Duże znaczenie ma także to, w jakim otoczeniu spożywacie posiłki. Ciekawe odkrycia przynoszą badania przeprowadzone na University of Surrey w Wielkiej Brytanii. Warto wziąć je pod uwagę. Może wystaczy, że wprowadzicie kilka drobnych zmian w sposobie jedzenia, a waga zacznie spadać jak szalona?

 Zobacz także: Dieta warzywno-zbożowa na płaski brzuch

W badaniach wzięło udział 60 kobiet, z których część chciała schudnąć, a część wcale nie. Kobiety zostały podzielone na trzy grupy. Pierwsza grupa została poproszona o jedzenie batonika musli (zob. nasz przepis na domowe batoniki musli!) w czasie przechodzenia się po korytarzu, druga miała w trakcie jedzenia oglądać serial "Przyjaciele", a trzecia - siedziała przy stole i jadła batonik w spokoju i ciszy. Następnie kobiety wypełniały ankietę i miały do wyboru kilka przekąsek: czekoladę, chipsy i winogrona. 

Okazało się, że te kobiety, które chciały schudnąć, najwięcej przekąsek chciały zjeść wtedy, gdy przechadzały się po korytarzu. Autorka badania, z wykształcenia psycholog, stwierdziła, że może to mieć coś wspólnego z kwestią rozpraszania się podczas jedzenia. Spacerowanie bardzo pochłania uwagę, dlatego nawet jeśli coś jemy w czasie chodzenia, nie ma to wpływu na nasze uczucie głosu czy najedzenia. Z drugiej strony - osoby, które spacerowały mogły uznać to za formę sportu i spalania i mogły sobie "w nagrodę" pozwolić na dodatkową przekąskę. 

Jeśli w trakcie oglądania serialu, będziesz skupiona na jedzeniu a nie jedynie na losach swoich ulubionych bohaterów - prawdopodobnie zjesz mniej. Najlepiej jeść w skupieniu, przy stole i skoncentrować się na tym, by dokładnie przeżuwać każdy kąsek, celebrować posiłek - wtedy, co potwierdzone naukowo, nie przybierzesz na wadze.  

Zobacz także: Co zrobić, żebyś ciągle nie była głodna?

Źródło: MilionKobiet.pl, Huffington Post
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Wtorek 25.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
majeka Dodano: 2015-09-03 13:49:58 Zgłoś nadużycie
Anonim
co za durny "artykul"
Dodano: 2015-08-27 16:20:13 Zgłoś nadużycie
Anonim
jeśli pragniecie schudnąć jeszcze tego lata polecam Wam suplement Slimcea. Sama schudłam 12kg przez okres kuracji
Dodano: 2015-08-26 12:56:23 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×